M ČR na klasice

Letošní vrchol sezóny – M ČR na klasické trati uspořádal oddíl OK Kamenice jižně od Prahy v oblasti Požáry. Terén nebyl nijak extra kopcovitý (takže tratě byly o to delší), ale zajímavých a obtížných míst (kamenité oblasti, lomy, …) bylo dostatek, takže to rozhodně nebyl jenom lehký běžák. Účast byla pravidly omezená, přesto nás na startu bylo z Jihlavy sedm.

Sobotní kvalifikace roztřídila účastníky do příslušných nedělních finále. V hlavní kategorii H21 se Marek Prášil neuvěřitelně probojoval do A-finále, Milan Venhoda nečekaně postoupil do B-finále a tak poslední C-finále zbylo jen na Honzu Kadlece, který v kvalifikaci hodně chyboval. V H16 velmi dobře běžel Matěj Vítek, ale v našlapané konkurenci s poměrně malými časovými rozdíly to bylo „jen“ na B-finále, Víťa Hendrych ztratil více a druhý den jej tak čekalo C-finále. V H18 bojovali o postup Vojta Orany a Matěj Venhoda. Oba běželi dobře, ale přesto se nevyvarovali drobných chybek, které znamenaly pro Vojtu B-finále, Matějovi toto finále uteklo o pár vteřin a jedno místo.

Nedělní finále se běželo ve stejném prostoru, ale díky využití okrajových prudčích svahů již bylo o něco kopcovitější. V H21 na 15.5 km dlouhé trati Mára bojoval statečně a doběhl na 26. místě. V H18B se Vojtovi úplně nedařilo, naopak v H18C si Matěj Ve. spravil chuť třetím místem.  Ani v H16B neběžel Matěj Ví. ideálně,  nicméně vyrovnaný výkon stačil na pěkné umístění v polovině startovního pole. V H16C solidně bojoval Víťa a doběhl také zhruba v polovině startovního pole svého finále.

Mapy s tratěmi na OB postupech

Výsledky jihlavských závodníků