M ČR žákovských výběrů – černý kůň doběhl bronzový

Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva proběhlo pod taktovkou OK 99 Hradec Králové ve Vysoké nad Labem. Závod tentokáte nebyl spojen se závodem ostatních kategorií a veškerá pozornost tak byla soustředěna na žáky. V čtyřech vysočinských týmech bojovalo celkem šest jihlavských žáků: Sylva, Hana, Adam, Lukáš, Vláďa a Kuba a všichni si vedli nad očekávání skvěle.

Tratě byly postaveny v rovinatém terénu, který byl porostově velmi rozmanitý, místy byl podrost; v prostoru se nacházela hustá síť cest a v některých částech i systém melioračních rýh. Závod se vyvíjel velmi zajímavě, rozhodovalo, kdo udělá méně chyb. A dělalo se jich dost.

Na prvním úseku (H14) se vytvořila vedoucí skupina, která předávala v balíku na prvních šesti místech v pořadí JMO2, JEO1, HAN1, JMO1, Praha1 a JEO3, z favoritů nabrala tříminutovou ztrátu VČO 1 a o minutu více ještě VYS1, kde rozbíhal Jakub Prášil. Velmi dobře na prvním úseku běžel i Lukáš Venhoda v týmu VYS4, který předával jen minutu za Kubou. Na druhém úseku (D14) se do vedení dostala štafeta HAN1, o minutu zpět byly týmy JEO3, JCO1 a Praha1, na páté místo posunula tým VYS1 nejlepším časem na úseku Sylva Oranyová. Na třetím úseku (H12) udržel vedení tým HAN1, na dalších místech se ztrátou minuty a půl předávaly štafety VCO2, JEO1 a JCO1, dvě minuty zpět byl tým JEO3, necelé čtyři minuty zpět byly VYS1 (Adam Prášil) a Praha1. Na dalších dvou úsecích se vysočinská děvčata nevyvarovala drobných chyb a tým tak postupně klesl na průběžné 9. místo. Šestý úsek (H12) přinesl vedení JEO1, dvě minuty zpět byla štafeta Praha1, sedm minut pak VCO2, následovaly štafety HAN1, JMO1, JEO3, VCO1 a VYS1, kde velmi dobře zabojoval Vojtěch Blažek. Na sedmém úseku (D14) udržela vedení štafeta JEO 1 ale jen těsně před Praha1, pět a půl minuty zpět byly štafeta VCO2, minutu zpět pak HAN1, hodně se posunula štafeta VYS1 zásluhou skvěle běžící Hany Vítkové (nejlepší čas na úseku), která předávala finišmenovi Vláďovi Srbovi na průběžném 5. místě. Na osmém úseku (H14) se v boji u vítězství drama nekonalo, s náskokem skoro čtyř minut vyhrála štafeta JEO1, druhá byla Praha 1. Drama se ale odehrálo v boji o bronz, kde Vláďa Srb postupně přeběhl dva soupeře a tým Vysočiny mohl po pěti letech opět slavit medaili.
Medaile tedy získali: zlato Ještědská oblast, stříbro Praha, bronz Vysočina (Prášil Jakub, Oranyová Sylva, Prášil Adam, Komárková Radka, Nováková Anna Marie, Blažek Vojtěch, Vítková Hana a Srb Vladimír).