M ČR na krátké trati v těžkém terénu

M ČR na krátké trati spolu s následným závodem Českého poháru proběhlo ve Vojtíškově v oblasti Kralického Sněžníku stále ještě za omezené účasti. Na startu byl pouze dorost, junioři a dospělí a navíc opět v redukovaném počtu (jen nejlepší dle licencí a rankingu). Na startu jsme měli 6 adeptů, kteří bojovali o co nejlepší umístění a body do Českého poháru.

V těžkém terénu – horský svah s množstvím různě velkých kup po dřívější lidské činnosti – bylo nutné udržet maximální pozornost a přesně mapovat, ztráta koncentrace obvykle znamenala velké mapové chyby. A horský terén k tomu navíc potřeboval sílu v nohou.

Velmi solidní výsledky zaběhli v H16 Vláďa Srb i Matěj Vítek (25. a 31. místo), parádní je i 17. místo v H18 Vojty Oranyho. Márův výkon mezi muži – 28. místo – je také velmi dobrý.

Kompletní výsledky jihlavských závodníků, OB postupy s tratěmi

30 minutová reportáž České televize

Nedělní pohárový závod se běžel ve stejné prostoru, ale byl delší. A skvěle se v něm předvedl Vláďa Srb v H16 na 6. místě. Ale ani ostatní neběželi v konkurenci kompletní české špičky špatně – kompletní výsledky jihlavských závodníků