Veteránské trojmistrovství = 6 medailí

Letos poprvé proběhla všechna veteránská mistrovství během jednoho víkendu. Nejprve byl na programu v pátek odpoledne sprint, který se běžel v centru Rýmařova. Závod to byl rychlý, mapově celkem nezáludný, takže rozdíly  byly minimální a každé sebemenší zaváhání se mohlo vymstít. Jihlavští závodníci vstoupili do víkendu ziskem hned 4 medailí: v H40 zvítězil Vláďa Srb, v H45 byl stříbrný Jára Vítek a bronzový Honza Lauerman a v H50 si pro bronz doběhl Milan Venhoda.

Další závody už ale byly podstatně náročnější. Horský terén u Staré Vsi byl náročný jak na běh tak i na orientaci. Na sobotní klasice se správnou taktikou ukázalo maximálně obíhat po cestách i pěšinkách, neboť každý krok v terénu, kde bylo po kolena (a místy až po pás) borůvčí, byl nesmírně náročný. I když parametry tratí se zdály mírné, tak rychle se rozhodně neběhalo. Skvěle se s tratí H45 popasoval Jára Vítek, který všem utekl a mohl se tak radovat z vítězství, Honza Lauerman tentokráte chyboval a doběhl pátý. Druhou medaili – stříbrnou – na klasice získal v H50 Milan Venhoda. Vláďa Srb v H40 byl tentokráte pátý.

Nedělní krátká trať byla orientační lahůdkou. Úvodní pasáž v podmáčeném bažinatém terénu připomínala Skandinávii. Ačkoliv se jednalo o krátké postupy, chyb dělalo hodně. Ale ani po delším přeběhu do druhé části lesa to nebylo snadné, kontroly v zarostlém lese se sníženou viditelností nebyly zadarmo. Chyby dělali skoro všichni a nevyhnuly se ani jihlavským borcům. Těsně za medailovými pozicemi doběhli v H45: 4. Jára Vítek, 6. Honza Lauerman, v H50: 8. Milan Venhoda a v H60: 7. Zdeněk Kopecká. Vláďovi Srbovi v H40 se nedařilo a skočil na 18. místě.