Mezinárodní Mistrovství ČR je za dveřmi

V Kostelci u Jihlavy se již příští víkend 18.-19.9. bude konat mezinárodní Mistrovství ČR v orientačním běhu na klasické trati. Jedná se jednoznačně o nejvýznamnější akci v tomto sportu v letošním roce v ČR, význam závodu je navíc podpořen jeho zařazením do série Světového rankingu.

Mezi favority a aspiranty na medaile mezi ženami patří kromě dvojnásobné mistryně světa a obhájkyně domácího titulu Dany Brožkové také chotěbořská Kamila Gregorová. Jihlavské terény by jí mohly vyhovovat a určitě se zde bude snažit prodat svou vynikající fyzickou kondici, díky které je velkým překvapením posledních dvou sezón.

Mezi muži je adeptů na medaili celá řada, mezi ty nejvážnější lze určitě zařadit zlínského Michala Smolu, obhájce titulu Osvalda Kozáka z Brna či našeho nejlepšího z letošního Mistrovství světa Jana Procházku (SK Praga Praha). Překvapit ale může i řada dalších borců ve startovní listině.

Na stránkách závodu se brzy postupně objeví nejdůležitější informace pro závodníky: parametry tratí (muži to budou mít ve finále A vzdušnou čarou přes 17 km), startovky (semifinále mistrovství bude startovat od času 00, veteraniáda od času 120), a po závodech samozřejmě výsledky, mapy a další zajímavosti.

Připravujeme také přímý přenos mezičasů z radiokontrol na internet.

Česká televize, která přijede se 3 kamerami a bude natáčet jak na startu a v cíli tak i v lese na kontrolách, již má připraven harmonogram vysílání 30-minutové reportáže: ve středu 22.9 v 17:25 – 17:55 a reprízována bude 23.9 v 01:00 – 01:30.