Mistrovský titul z klasiky v horách u Rejvízu pro Čechovou

obrazek

Vrchol domácí OB sezóny – Mistrovství ČR na klasické trati – se konal letos v Jeseníkách s centrem na Rejvízu. Terén byl opravdu horský – velké kopce, občas kameny a klacky, hustníky, zarostlé paseky. Sobotní kvalifikace byla mapově poměrně jednoduchá, ale zajímavé volby postupů se rozhodně našly, bohužel se diskutovalo nad kvalitou mapy a umístěním některých kontrol. Do A-finále postoupilo 6 jihlaváků: Terka Čechová (D16), Zuzka Čechová (D40), Dana Hrstková (D50), Honza Bořil (H16), Honza Čech (H18) a Milan Venhoda (H40).

V nedělním finále si medaile vybojovali dva zástupci OK Jihlava: zlato Tereza Čechová v D16 a stříbro Milan Venhoda v H40

Finále už bylo zajímavější – kopce zůstaly, přibylo více dlouhých postupů na volbu, více hustníků a zarostlých pasáží. S rolí favoritky v D16 se výborně poprala Tereza Čechová – první polovinu trati běžela opatrněji, ve druhé půlce na dlouhých postupech do kopce ukázala kde je její síla a soupeřkám utekla o dvě minuty a zcela zaslouženě a s přehledem vybojovala mistrovský titul. A kromě toho také nominaci na říjnové Mistrovství Evropy dorostu v Portugalsku.

V dorostu už další medaili nikdo nepřidal, nejblíže k ní měl v H18 Honza Čech, který po velké chybě na postupu v polovině trati propadl z průběžné medailové pozice a do cíle finišoval na 6. místě.

Medailové ambice proměnil ve stříbrnou medaili Milan Venhoda v H40, na stupně tentokrát nedosáhla Dana Hrstková (5.místo v D50).

Určitě je ale potřeba zmínit i další dobré výsledky: Zuzka Čechová – 10. místo v D40 v silné konkurenci, Honza Bořil 15. místo v H16 (i když po výtečném umístění v kvalifikaci pomýšlel asi trošku výše), Dominik Frýba 3.místo v H16B, Vojta Vacek 2.místo v H18B (trošku smolně těsně nepostoupil do A-finále a ještě se pral se zdravotními problémy).

Jediný náš zástupce v hlavní kategorii H21 Vláďa Srb běžel mistrovský závod poprvé a výsledek ve finále D v nabité konkurenci určitě není žádný propadák.

Kompletní výsledky finále

:Malá fotogalerie“:[http://www.okjihla­va.com/foto_index.php?…]

„Web Mistrovství ČR „:[http://klasika13.aljosa.org/]