Mistrovství na klasice: 2 x zlato

obrazek Letošní Mistrovství ČR na klasické trati připravil šumperský klub KSU v náročném horském terénu Jeseníků. Kousek od sedla Skřítek, přímo pod masivem Pradědu (ale od sedla na druhou stranu). Ti kdo měli štěstí (a dostali se se svými postupy až na hřeben) a odvahu (se při běhu také rozhlédnout) se mohli pokochat nádhernými výhledy. Jinak ale bylo potřeba se pořádně koukat pod nohy (protože v horském lese je klacků hodně) a samozřejmě do mapy (tratě byly ve většině kategorií velmi zajímavé a náročné).

V sobotu se do mapy dobře dívali a nohy rychle zvedali = tudíž postoupili do finále A tito borci a borkyně: Terka (D18), Zuzka (D45), Dana (D55), Matýsek (H16), Bořek (H18), Honza (H20), Mára (H21) a Véna (H40). U některých se to tak nějak automaticky předpokládalo, někteří velmi mile překvapili.

Nedělní finále bylo o kus hezčí než semifinále, ale to se čekalo a tak to má být.

V kategorii D18 si zcela suverénně doběhla pro zlato Terka Čechová. V H16 (po překvapivém druhém místě v semifinále) si Matěj Kafka doběhl pro 11. místo, určitě velká spokojenost. Honza Bořil v H18 finálový závod trošku pokazil a doběhl „až“ třináctý. Pěkně běžel v H20 Honza Čech, ale tentokráte to na medaili nestačilo – v nabité konkurenci 7. místo. V hlavní mužské kategorii Mára Prášil bojoval statečně na náročné trati (15,1 km / 620 m převýšení) – 29. místo a čas těsně pod dvě hodiny.

Ve veteránských kategoriích jsme se také neztratili: v H40 vybojoval vítězství Milan Venhoda. V D45 byla Zuzka Čechová s pěkným 9. místem velmi spokojená, v D55 byla Dana Hrstková trošku smolně čtvrtá.

Odvážlivci a orientační labužníci se mohou do tohoto terénu vydat příští rok v létě na třídenní závody.