Šampionát MTBO na krátké a klasice – 2 medaile pro Renatu

obrazek Jak je už zvykem, hlavní závod sezóny MTBO, tedy Mistrovství ČR na krátké a klasické trati, proběhlo o jednom víkendu. Tentokráte v lesích České Kanady v okolí rybníku Zvůle. Terény tam známe velmi dobře, hustá síť cest, kopce spíše kratší, takže je potřeba valit a neváhat. Nejprve byla na pořadu krátká trať. V dámské elitě to dopadlo skoro jako vždycky: vyhrála Martina Tichovská, Renča Paulíčková brala stříbro, když se po celý závod na této pozici držela a většinu mezičasů na vítěznou mistryni světa ztrácela po pár vteřinkách.

Pánská elita bývá obvykle pestřejší, o přední místa bojuje vždy nejméně 6–8 závodníků, mezi nimi i Honza Lauerman. Kryštof Bogár tentokráte ostatním odskočil o 3 minuty, dále už to bylo vyrovnanější, Honza dojel na 7. místě.

Z dalších kategorií stojí rozhodně za zmínku 2. místo Tomáše Plíhala v H21A.

Nedělní klasická trať byla pořádně dlouhá, ale šampionát má prověřit závodníky po všech stránkách a to se rozhodně povedlo. Mezi ženami za to Renata pořádně vzala a vyhrála stylem start-cíl = zlatá medaile. O dvě minuty pomaleji jela vítězka předešlého závodu Tichovská, třetí skončila stejně jako na krátké trati Březinová.

V mužích si oproti předchozímu dnu polepšil i Honza, skončil na výborném 5. místě.

I ostatní jihlaváci se vedli více než dobře, třeba v H21A byl 4. Piko a 6. Štěpán.

Výsledky jihlavských závodníků