Mistrovství na krátké trati: zlato a stříbro

obrazek

Mistrovství a veteraniáda ČR na krátké trati proběhla v Krušných horách nedaleko Jáchymova. Pořadatelé zvolili za centrum biatlonový areál Eduard a velmi precizně zmapovali náročný horský les plný klacků a borůvčí se spoustou pozůstatků po důlní činnosti (jak středověké tak i nedávné). Sobotní kvalifikace (ale i nedělní finále) vyžadovalo precizní čtení mapy i poměrně rychlý běh, závod byl ve většině kategorií poměrně vyrovnaný a chyby tak znamenaly propad o řadu míst. Do áčkového finále postoupilo z kvalifikace celkem 8 jihlaváků, kteří tak ve finále měli šance bojovat o medaile. O malý kousek unikl postup Márovi, Bořkovi a Péťovi.

Finálový závod se běžel z větší části po náhorním hřebu a nebyl tedy tak kopcovitý jako semifinále. Tratě byly většinou kratší (než by měly být podle pravidel), částečně měly charakter spíše lesního sprintu než krátké trati a opět vyžadovaly preciznost při čtení mapy, ale samozřejmě i odpovídající rychlost.

V D18 běžela téměř čistě Tereza Čechová, více než polovinu mezičasů měla nejrychlejších a postupně navyšovala svůj náskok před soupeřkami, takže v cíli mohla slavit mistrovský titul s náskokem 1:22 min.

Další žhavá želízka startovala v kategorii H20: Honza Čech a Vojta Vacek. Honza se bohužel nevyvaroval několika chybek a tak si domů odvezl neoblíbenou bramboru za 4. místo, ani Vojta neběžel bezchybně a to ve velmi vyrovnaném závodě stačilo na 13. místo.

Velmi pěkné a cenné je i 13. místo Dominika Frýby v H18.

Mezi veterány získal stříbro v H40 Milan Venhoda (jen 4 vteřiny za vítězem). V D45 je Zuzka Čechová určitě s osmým místem velmi spokojená. Naopak se stejným umístěním je v D55 nespokojená Dana Hrstková, která vyhrála kvalifikaci, ale bohužel ve finále vysekla obří osmiminutovou chybu, která ji připravila o stupně vítězů.

V nižších finále běželi dobře Péťa Čech, Honza Bořil i Marek Prášil.