Na Čeřínku žádné nové HROBy nepřibyly!!!

A tak to je v tom nejlepším pořádku, protože to znamená, že všichni z více jak 50 účastníků Čeřínkovského HROBečku se ve zdraví vrátili. A nebyl to po třech hodinách a délkách běhu často okolo 25 km návrat úplně snadný. Nicméně je potřeba se hluboce sklonit před vytrvalostí a velkým odhodláním všech závodníků, které nedokázalo zlomit ani „pravé“ Čeřínkovské počasí s vytrvalým drobným deštěm, silným studeným větrem, ani nástrahy kopcovité trati s převýšením téměř 1000 m, ani záludnosti málo podrobné HROBové mapy. Mapa se zákresem všech kontrol je na http://pifi.aspone.cz/…/HROB_HM.pdf ) ,budu velmi rád, když mně pošle svůj sled kontrol a údaje z GPS.

Velmi kvalitní zázemí nám opět poskytla turistická chata na Čeřínku, po specialitách místního kuchaře se po závodě jen zaprášilo. Jen těch zákusků jste si měli vzít víc – kdo to má po vás teď dojídat!!! Omlouvám se tímto oběma našim „bezlepkářům“ za snědení jejich zákusků a ještě více se omlouvám těm, kdo jim tyto zákusky snědli, protože si asi moc nepochutnali ;-)

Počet účastníků byl velmi milým překvapením a milé bylo i to, že cestu na Čeřínek si našli mimo domácího SJI i zástupci většiny okolních oddílů – SJH, TTR, JHB, PZR, RUZ, CTB. Tak třeba by to mohl být první krok pro nějakou Vysočinskou zimní ligu.

Tratě vedly hlavně po místních dominantách a atraktivních místech. Cílem nebyla přílišná mapová náročnost, ale spíše proběhnutí s mapou po pěkných a převážně známých místech v širokém okolí Čeřínku. Jak se komu dařilo sbírat „žravé bodíky“ se můžete podívat v konečných výsledcích na http://pifi.aspone.cz/…dky_HROB.pdf

Pár chybiček ze strany pořadatele by se asi určitě našlo…, tak už se na mě prosím nezlobte, nebylo to schválně!!! Nicméně za to již byli ředitel závodu, hlavní rozhodčí, stavitel tratí a vedoucí shromaždiště přísně potrestaní – letos už nesmí samostatně uspořádat žádný HROBečkový závod a psychickou újmu způsobenou mnohým závodníkům si v dalších letech musí odpracovat při pořádání závodů na pozici „běžný pořadatel 4. kategorie“ a to navíc pouze pod dozorem zkušeného „pořadatele specialisty“.

Takže ještě jednou velké díky všem účastníkům za předvedené výkony, za to že jste dali přednost proběhnutí a setkání s kamarády před pohodlím domácího gauče a doufám, že se vám závod alespoň trochu líbil a že třeba někdy… (ještě na jeden HROBeček by se na Čeřínku zajímavá místa určitě našla… ;-) )

Závěrem bych rád přidal ještě velké poděkování těm, bez kterých by nic takového nemohlo proběhnout. Takže velké díky Láďovi Hrstkovi za to, že přišel na nápad udělat HROB na podzimním soustředění a připravil nám perfektní HROBovou mapu, dále moc děkuji Pifimu za pomoc s kresbou tratí a tisky map, také Alfimu za výrobu velice hezkých a netradičních cen pro děti a v neposlední řadě děkuji také všem „našeptávačům“, bez jejichž popichování bych se k uspořádání této akce asi nikdy neodhodlal.

(Jestli se Alfimu podaří udělat nějaký „miniklip“ z těch několika málo fotek co máme k dispozici, tak se tady jistě také objeví odkaz).