Na konci prázdnin se bojovalo na východě i západě …

Poslední prázdninový předškolní víkend se bojovalo hned na dvou o-frontách. Na východní frontě (Cena východních Čech) byla účast hojnější, na západní (West Cup) úspěšnější :-D

obrazek

Zatímco většina jihlavských borců odjela na poslední prázdninové vícedenní závody do nedalekých vysočinských lesů, na západ Čech do blízkosti hranic s Německem se vydali jen milovníci horských terénů nebo nostalgici, kteří si zdejší závody oblíbili už před několika lety. Závody pořádané oddílem Nejdek orienteering proběhly v tradičně velmi přátelské atmosféře. Sice bylo možné zaslechnout hlasy po první etapě, že mapař a stavitel měli hodně bujnou fantazii, ale to si určitě stěžovali jen ti, kterým se závod nepovedl :-)… (a to my teda nebyli:-)). Terény jsou pěkné a náročné. Letošní zajímavou novinkou byla třetí etapa s hromadným startem scorelaufu. I pokažené počasí na konci prázdnin bylo nakonec milosrdné, bylo chladno, ale naštěstí nepršelo. Takže co říci jednou větou? Stálo to za to!

1+1+3+3+4=1

Nerozumíte této rovnici? Tak čtěte dál…

Jasně, je teprve začátek školního roku ;-). Takže nápověda: dosaďte do levé strany rovnice celkové umístění Járy, Dany, Lenky, Haničky a Matěje a získáte na pravé straně rovnice celkové umístění OK Jihlava v soutěži oddílů o putovní pohár (naštěstí se počítá za oddíl jen pět závodníků, takže jsme to měli s fousem…). V předchozích letech na putovní pohár dosáhli dvakrát Slavia Hradec Králové a jednou Kamenice, po letošním ročníku bude zapsáno i jméno našeho oddílu. Což je pochopitelně výzva pro další ročník, protože se doufám nespokojíme jen s jedním zápisem na podstavci krásného velkého poháru. A kdo by chtěl spatřit pohár na vlastní oči, má dvě možnosti: poprosit správce trofeje Matěje o exkurzi v jeho pokojíku (Matěj slíbil, že o něj bude celý rok vzorně pečovat:-)) nebo se vydat příští rok na West Cup 2018 a pokusit se přispět k jeho znovuzískání….

CVČ měla počasí asi o něco horší (po etapách: liják, zataženo, déšť a kosa), o to více je třeba ocenit odvahu a bojovnost všech, které počasí neodradilo a vydali se do lesa, kde bylo pěkně měkko pod nohama. Terén byl velmi náročný na běh i za sucha, mapa kvalitní, tratě pěkné a náročné tak akorát,… Někomu se dařilo střídavě (Sylva O. skvěle „letěla“ v E3, Míša S. se stále zlepšovala, Luky parádně v E2), někdo běhal solidně vyrovnaně (Vláďa S., mladíci v H14A), dokonce i několik beden se vybojovalo (H18 Péťa Čech, H35 Véna, H21C Pifi, H55 Jarda a hned za ním bramborový Kony, Vojta v H21A na velké bedně).

Kromě sportovního zážitku ale pořadatelé připravili i kulturní lahůdku o které se bude v kuloárech asi ještě hodně dlouho mluvit. Na sobotní večer pozvali závodníky do místního kulturáku na autorský muzikál „Kudy kam“ – hodinové představení v podání pardubických závodníků-ochotníků s písničkami otextovanými do příběhu s orienťáckou tématikou (počínaje cestou na závody, přes vlastní závod až po vyhodnocení výsledků s nečekaně romantickým rozuzlením…). Závěrečné „standing ovation“ v po střechu naplněném sále ocenilo úžasné výkony na jevišti. Však se zeptejte Oryho jak se mu to líbilo, rád vám to poví…