Písecké finále Žebříčku B

V Písku se neběželo na písku ale v lese. To se dalo čekat. Několik jihlaváků skončilo na bedně. To se dalo čekat. V lese byly pěkné balvany. To jsem teda nečekal.

Závěrečný dvojzávod Žebříčku B-Čechy se konal v těsné blízkosti Písku. Většina z nás netušila do jakého lesa nás pořadatelé zavedou, určitě překvapila náročnost terénu – spousta balvanů, ani kopce nebyly zrovna malé (Velký Mehelník má 633 m). Pořadatelsky tam sice byly nějaké problémy, ale nakonec pozitiva určitě převážila.

Po oba dny výborně běžela Sylva v D10C: sobotní 4. místo v neděli ještě o stupínek vylepšila, čímž sice nedodržela Oryho pokyny, že z důvodu brzkého odjezdu se v neděli má běhat na čtvrtá místa, ale to za potlesk na stupních vítězů stálo. Podobně to bylo s Danou v D50, ta ze čtvrtého poskočila v neděli až na druhé místo. Na konci první desítky skončila po oba dny Týna (D20) i když časová ztráta na bednu byla o něco větší. Matěj Vítek (H12) výborný výsledek ze soboty (7. místo) bohužel o den později nezopakoval. Kluci ve čtrnáctkách a šestnáckách (nejnadupanějších kategoriích) bohužel na přední příčky nedosáhli, ale zkušenosti nasbírali velké. Oryho pokyny k umístění naopak perfektně dodržel Matěj Šenkýř v H18 – sobotní stříbro doplnil nedělní bramborou jen s malou ztrátou na vítěze :-) V dospělých běžel výborně Mára, hlavně jeho nedělní čtvrté místo je skvělé. Mezi veterány se po oba dny dostali na bednu Jára (H35 – 2. a 3.) a Véna (H40 – 1. a 2.). Výborně běžel také Ory, který byl jen pár míst za medailí (a s časově malým odstupem).

Naše sobotní výsledky

Naše nedělní výsledky

A když jsme byli v Písku, podívali jsme se i na písek. Dokonce pěkně tvarovaný. V centru města na nábřeží Otavy jsou krásné stylové sochy vytvarované z písku. To jsem teda nečekal :-)

Těmito závody byl uzavřen letošní Žebříček B-Čechy. A jak si v něm jihlavácí vedli? Většinou velmi dobře.

Klára v D16 s přehledem uhájila licenci B, stejně tak Týna v D20. V H14 si Vojta umístěním těsně před polovinou žebříčku vyběhl pro další rok opět béčko, stejně tak v H16 Jura. Díky řadě jednotlivých medailových umístění skončil v žebříčku v H18 Matěj Šenkýř druhý a příští rok tak může běhat áčka.

Tito veteráni získali přední žebříčkové umístění: Dana konečné 2. místo v D50, v H35 1. Jára a 3. Pifi, v H40 1. Véna a 7. Ory.