Na konci sezony běhali ve Švýcarsku …

… čtyři jihlavští mladí závodníci. Honza Bořil, Honza, Čech, Vojta Vacek a Terka Čechová využili nabídky prostějovského oddílu a podívali se na přelomu října a listopadu do Švýcarska. Zúčastnili se Mistrovství Švýcarska tříčlennýchh týmů, které se konalo poblíž Sankt Gallenu.

Kluci běželi v kategorii H18. Terka byla spolu s Terkou Janošíkovou a Verčou Grycovou v kategorii D16. V kategorii H16 běželi kluci z Prostějova. Ti tento závod neběželi poprvé a své zkušenosti proměnili ve vítězství. Holky nezaváhaly a svou premiéru dovedly také do vítězného konce. Naši kluci byli v silné konkurenci pátí. Běželi proti nim i reprezentanti Švýcarska, se kterými Honza v říjnu závodil v Belgii na JECu.

Šlo o pro nás zatím neznámý a velmi zajímavý typ závodu, kde kromě orientačních a běžeckých dovedností rozhoduje i taktika. Tříčlenný tým vystartuje současně. Každý má svou mapu s tratí, ale všichni mají dohromady jen jeden čip. Kde se budou pohybovat závodníci během závodu je celkem jedno, ale čip musí absolvovat celou trať. Pouze na jedné kontrole a v cíli musí být tým pohromadě. Takže je potřeba dobře promyslet, kdo poběží, na kterou kontrolu a kdo si třeba svou kontrolu během čekání na čip předem obhlídne.

Článek od Dušana Vystavěla s fotkou Jirky Čecha si můžete přečíst zde. Díky za tuto možnost a zajímavou zkušenost.