Highlander 2014

OK Jihlava pod taktovku Kassiho úspěšně uspořádal další ročník přeboru Moravy v extrémních vytrvalostních sportech jednotlivců. Závodu se zúčastnilo 57 závodníků a závodnic a 14 dětí. K dobré organizaci se přidalo i příjemné počasí.

Pokud máte někdo zájem o trika z letošního ročníku, stejně jako loni budeme dělat dotisk (pro pořadatele zdarma) – zde je odkaz kam si dopište do 23.10.2014 své objednávky.

Pár postřehů ze závodu očima závodníka (Alfiho) naleznete níže :-)

  1. zahřívací běh – 1,5km – s SPD jsme běželi tři a stálo to za to – takhle vytuhlý lýtka za pár minut běhu už jsem dlouho nezažil
  2. úvodní asi 10km dlouhý okruh MTB s kamerou Sony GO PRO na helmě – zajímavý zážitek, helma se sice trochu víc viklá ale dá se to přežít. Za velkou nevýhodu považuju to, že když si kamery ostatní závodníci všimli, nasadili tempo jak kdyby se už jelo do cíle :-) – a to nás čekaly ještě další 4 hodiny závodu. Před pár lety jsem si říkal, že ve sjezdu asi nikdy nebudu na špici, jak vidno z natočeného videa (doufám že jej seženem k přehrání), díky celopéru můžu tento názor přehodnotit.
  3. výjezd na Křemešník po červené. Z Čeřínku prý pár závodníků dojelo až na Křemešník k Bukosmrku (HL kontrola č. 2). Mají můj palec nahoru – já jsem v závěrečném trháku pár metrů tlačil, ještě že nejezdím se sporttesterem, protože hodnoty tepu by asi šly mimo stupnice.
  4. technická – kdo neumí rozmontovat s smontovat zabahněnej dvojtác ať na HL radši nejezdí :-)
  5. lezení – stálo za to kus popoběhnout k poloprázdnýmu bouldru s dvouma třicítkama, naštestí byl úplně suchej v mírným převisu
  6. lodě – romantika, vůně grilovaného masa, sluníčko, pár kroků bažinou v přitékajícím potoku, některé závodníky a chataře to tak nadchlo, že se samou radostí vykoupali
  7. závěrečný bike – od Klechtavce k Cerekvi a pak po žluté nahoru na Čeřínek – no přiznám se v zimě z v opačném směru na běžkách je to příjemnější zážitek :-)

Pochvala pořadatelům, lezcům kteří objevili a odkryli nádherný bouldery, a všem jihlavákům, kteří to letos v závodním poli zkusili poprvé a dojeli! Vy už si je ve výsledkách najdete.

Jak pravil jeden ze závodníků HL před pár lety – lepší se opotřebovat než zrezivět.

Takže příští rok vás na startu s Kassim čekáme všechny :-).

Alfi

P.S. Piko, díky za půjčení brýlí, mezi Lidlovkami a těmi co jsi mi zapůjčil je opravu rozdíl, takže začínám šetřit na pořádné :-)