Na LOBech úspěšně

Malá jihlavská výprava se úspěšně zúčastnila odložených LOBů v Roudnici v Krkonoších. Závody byly odloženy kvůli nedostatku sněhu z poloviny ledna a v novém termínu už bylo sněhu více než dostatek. Pořadatelé připravili velmi pěkný trojzávod s hustou sítí stop a když se k tomu v sobotu přidala i mlha, tak to nebylo orientačně vůbec lehké. Dopoledne bylo na programu M ČR štafet, odpoledne ČP ve sprintu a v neděli pak klasika.

Ve štafetách v hlavní mužské kategorii H21 se o přední příčky prala trojice Matěj, Véna a Lauič. Matěj po solidním začátku na prvním úseku předával na průběžném 8. místě, Véna posunul štafetu na třetí příčku a na finišujícího Lauiče zbyla nelehká úloha závodit s mladými chrty za zády. Dva jej nakonec udolali a tak štafeta SJI získala 5. místo. Tonda, Luky a Abík excelovali v doprovodné kategorii MIX, kde dojeli druzí.

Odpolední Český pohár ve sprintu byl velmi pěkně postaven i když některé kategorie byly o něco delší než by na sprintu být mělo. V H21E zajel skvěle Véna – 4. místo, Lauič jel H21A – 2. místo, Bára vyhrála kategorii D21A. Co je hlavní, tak velmi dobře bojovala jihlavská mládež: mezi juniory v H20 obsadil Matěj 6. místo, v H14 Tonda zvítězil  a po postupu do starší věkové kategorie H17 solidně jel i Luky na 21. místě. Na tratě nejmladších  kategorií D12 a H12 se postavili – a také úspěšně dokončili na 12. a 15. místě – Eva a Honza Lauermanovi.

Přes noc přišel déšť a kvalita sněhu se rapidně změnila, tratě ČP (a pro dorost a juniory M ČR na klasice) byly namotány v mírně rozšířeném prostoru předchozích dvou závodů. V H20 opět solidně zajel Matěj – 7. místo, vítězství v H14 zopakoval Tonda. Bára si také dojela znovu pro vítězství, tentokráte ve veteránské kategorii D35. A velmi statečně na dlouhých tratích bojovali ve svých kategoriích Evička a Luky.

Kompletní výsledky: štafety, sprint, klasika