Náročné Mistrovství na krátké trati

Letošní M ČR na krátké trati se běželo v legendárním prostoru Čížkových kamenů nedaleko Trutnova. Pořadatelé prostor rozdělili a samozřejmě nejzajímavější část kamenitého svahu si nechali na nedělní finále, ale ani sobotní kvalifikace rozhodně nebyla zadarmo. Základem úspěchu bylo pečlivě umapovat řadu detailů, neztratit se mezi kameny a v rovinatější části náhorní plošiny adekvátně zrychlit. Jako obvykle jsme vyrazili v silné sestavě od mládeže až po veterány. V hlavní mužské kategorii běžel Mára fantasticky a oprávněně si vyběhl finále A z pátého místa, pěkně zabojoval i Bořek a postoupil do finále B. 

V H16 běželi kluci solidně, ale v nabité konkurenci se Vojta těsně nedostal do áčka a Matěj těsně do béčka. V H18 se Jurovi příliš nedařilo udržet koncentraci a díky chybám tak na něj zbylo finále C. Mezi veterány se podle očekávání do áčkového finále dostali skoro všichni jihlavští veteráni.

Výsledky závodníků SJI v semifinále 

Finále byla opravdu mapová lahůdka, koneckonců dobře je to vidět i na OB postupy. Závod postupně gradoval od nižších finále a Veteraniády až po áčková finále dospělých. Právě v H21A si skvěle vedl Mára, kterému tento typ závodu vysloveně sedí – náročná mapa, snížená viditelnost v hustnících, … Konečné 14. místo ze 120 startujících je opravdu úspěch. Pěkně běžel i Bořek – devátý ve finále B, tedy celkově 40. místo na M ČR. 

V H16 běželi Vojta v béčku i Matěj v céčku velmi dobře takže nakonec oba skončili v první půlce 80-ti členného startovního pole. Jura v H18 si také oproti sobotě „polepšil“. 

cof

Mezi veterány vybojovala Dana v D55 deváté místo, Pifi v H40 patnácté místo. Nejvíce želízek v ohni však bylo v H45 (nejobsazenější veteránská kategorie se 73 startujícími). Skvěle běžel Jára, téměř bez chyb (minutu nechal na trojce) a k tomu i rychle a to ho vyneslo na bronzovou pozici. Véna se bohužel nevyvaroval několika minutových chyb v úvodu, kvůli tréninkovému manku ani neběžel příliš rychle a skončil za očekáváním na 13. místě. Čtveřici jihlaváků v této kategorii pak doplnil Alfi na 21. a Ory na 29. místě. Velmi pěkné umístění – 7. místo – bral v H60 Jarda (škoda té dvouminuty na osmou kontrolu).

Výsledky závodníků SJI ve finále.

Reportáž na ČT4 – sport