Nezvaná návštěva na podzimním Čeřínku

Tradiční podzimní rozloučení s lesem začalo úplně normálně a nikdo zpočátku netušil, co nás čeká za nemilé překvapení. V pátek večer si nejdříve bereme čelovky a jdeme se na chvilku proběhnout do (ne)tradičního bludiště, kde hlavním orientačním bodem je pravý nefalšovaný blikající maják v dáli. Potom si dáváme večeři a v té chvíli se dozvídáme první nepříjemnou zprávu.

Podle informací starousedlíků prý v okolí záhadně zmizelo několik roztleskávaček nejmenovaného hokejového velkoklubu a policie s tím nic prý nehodlá dělat. Nedá se nic dělat, opět bereme čelovky a jdeme po malých skupinkách prohledat několik podezřelých míst v okolí. Během krátké chvilky nacházíme jednotlivé části těl a vše začíná být jasné… Ale pořád ještě nevíme, že bude ještě mnohem hůř. Do jídelny vbíhá skupina zkrvavených agentů pod vedením velitele Kadla a dozvídáme se, že roztleskávačky se staly obětí obživlých mrtvol – zombíků, kteří ve velkém počtu obsadili celý Čeřínek a jsou všude okolo. Kadlova skupina je pro tento večer ještě zažene, ale všechna družstva dostávají za úkol vytvořit návrh a schéma obrany proti zombíkům na příští večer. Od „zombobijců“ se dozvídáme, že jediné čeho se opravdu bojí jsou naše kontroly – stojany, lampiony a cvakátka.

Ráno vypadá dobře, neprší, objevuje se i sluníčko a tak postupně vyrážíme na dva náročné tréninky. Zombíky není zatím nikde vidět, ale každý si před nimi může být jistý pouze u kontroly, takže všichni běhají mezi kontrolami maximální rychlostí!!! Trochu těžší to mají dvě skupinky nejstarších dětí, kteří běží svůj první horský OB (oficiální zkratka HROB), na skutečné HROBové mapě s velmi omezeným množstvím informací a délkou přesahující běžné klasické tratě. Nicméně to všichni perfektně zvládají (zombík v zádech je totiž silná motivace). Mladší děti zatím na různých okruzích a motýlcích získávají obrázky zombíků a zdokonalují své orientační návyky. Odpoledně se běhají paměťáky s posilovacími prvky, okruhy s postupnou identifikací kontrol a pod. Prostě paleta různých druhů tréninků byla opět velmi pestrá.

S příchodem tmy ovšem atmosféra opět houstne. Jednotlivá družstva představují své návrhy obrany proti zombíkům. Jsou to často opravdu velmi promyšlené strategie, ale v konečném důsledku narážíme na problém, že na chatě nemáme potřebné materiální vybavení – elektrické ohradníky, laserová děla, dokonce ani velkou šunkovou kýtu. Máme tedy pouze jedinou a poslední šanci – utkat se s přesilou zombíků „klasickým“ způsobem. Kadlově skupině se rychle podaří zneškodnit jejich krále a teď už musíme získat pouze jeho srdce a tím je porazit. Odhodlaně všichni vyrážíme do černé tmy. Všichni zúčastnění potvrzují, že orienťáci nemají jen rychlé nohy, ale také statečná srdce a v hrozné bitvě se nám nakonec podaří srdce získat, rituálně ho zničit a tím zombíky definitivně porazit. Na počest tohoto velkého vítězství pak vypustíme do světa 5 horkovzdušných balonů se vzkazem o našem slavném vítězství.

Nedělní ráno nás nikoho nepotěší. Už nám sice nehrozí zombíci, ale zase je proti nám počasí a zatažená potemnělá obloha nás zkrápí vytrvalým deštěm – prostě pravé čeřínkovské počasí… Ale soustředění bez závěrečných štafet? To prostě nejde!!! Vytváříme jednoduchou a zkrácenou verzi a všichni postupně vybíhají z budovy do nevlídného mokrého lesa. Všichni se s tím ovšem dokáží s velkou porcí odhodlání a nadšení vyrovnat a jen potvrzují, že nejhorší je při špatném počasí ten první krok ven a potom že už to vždycky nějak jde.

A potom již pro letošek zazvonil zvonec a soustředěním je konec. Nezbývá než poděkovat všem dětem za účast na všech letošních akcích. Dále pak všem vedoucím, trenérům, kuchařům, animátorům a všem ostatním pomocníkům za jejich pomoc a často velkou porci volného času a hlavně pak velikou snahu o to, aby dětem společná soustředění k něčemu byla, aby se zde něco nového naučily, poznaly nové kamarády a v neposlední řadě, aby zažily taky nějakou zábavu a legraci. Všichni pevně věříme, že se v podobně hojném počtu jako letos, budeme setkávat i v roce příštím.

Video z podzimního soustředění od hlavního dokumentaristy Alfiho si lze prohlédnout na adrese https://www.youtube.com/watch?…

A kdo by třeba chtěl ještě jednou zavzpomínat na horké léto, tak se podívejte na https://www.youtube.com/watch?…