Odstartoval žebříček B – Čechy 2015

obrazek Víkend 2. – 3. 5. 2015 byl začátkem letošní žebříčkové sezóny, byť zatím jen pro béčkaře. A borci SJI byli hned vidět. Výborné výkony předvedli zejména Evča Foltýnová a Matěj Šenkýř.

Po dvou závodech ŽBČ máme tři borce na čtvrtých místech – Evča v D16B, Matěj v H16B a Fanda v H20B. Do první desítky se vešla i Týna (7. místo), ostatní průběžná umístění najdete zde.

V sobotu byla na programu jako obvykle klasika. Běželo se v okolí Ctětína v prostorách starší mapy Hladký les. Ten ovšem tentokrát zdaleka tak hladký nebyl. Převýšení sice vypadalo velmi přívětivě, ale prostor lesa s různými druhy porostů, průseky vystlanými uřezanými větvemi a místy mapovým klíčem přesahujícím intelektuální možnosti některých účastníků dával zabrat závodníkům po všech stránkách.

Z jihlavských žebříčkářů se na pódium dostal jen Matěj Šenkýř v H16B a Fanda Koumar v H20B – oba shodně 6. místo. Snažili se i ostatní, ale chyby a vyčerpání je posunuli ve výsledcích níže. Tak se také stalo, že SJI proslavili zástupci oddílu, kteří v žebříčku nefigurují. Hlavní hvězdou programu se tentokrát stala Sylva Oranyová, která po úvodním šoku v koridoru, že přišla pozdě na start, zažehla záložní motory a zvítězila v D10N! obrazek Ve formě je i Dana Hrstková – 2. místo v D50B. Výsledky ostatních závodníků SJI najdete zde.

Nedělní krátká trať byla původně očekávána trochu s obavami, ale nakonec nebyla tak obtížná. V lese se dalo tentokrát i běžet, takže byl závod rychlý. Životní výkon podala v kategorii D16B Evča Foltýnová, která získala 3. místo! Na čtvrtá místa se ve svých kategoriích vyšvihli Matěj Šenkýř s Fandou Koumarem a také ostatní jihlaváci-žebříčkáři si polepšili. Pokud chcete nahlédnout na výsledky ostatních, tak můžete zde.