Světový začátek MTBO sezóny v Maďarsku

obrazek Sezóna MTBO začala o pátečním svátku 1.5. přímo světově. Souběžně s prvním kolem Světového poháru se v maďarském Várgesztes jel i Český pohár, Maďarský pohár a Světová veteránská série.

Terén byl (oproti možným očekáváním) velmi kopcovitý – prudká údolí spadající z náhorní plošiny. Náročnost dále zvýšilo deštivé počasí, které z mnoha cest udělalo blátivé kluziště.

V pátek byla na programu klasika s hromadným startem, nejdříve SP a poté i ostatní kategorie. Mezi 70 závodníky světové špičky vybojoval Lauič ve vyrovnaném závodě s celkem malými rozdíly 28. místo, René udělala poměrně velkou chybu a finišovala na 27.místě

V kategorii M21A jel velmi dobře Štěpán, chybou v závěru se připravil o vítězství, i tak je ale 4. místo pěkný úspěch. V M21B zvítězil Pavča, Kafu a Jirka se vešli na závěr první desítky. V kategorii M40 bral Véna 3. místo ve světové veteránské sérii (a druhé místo do Českého poháru).

Sobotní závod na krátké trati se (překvapivě) jel částečně ve stejném prostoru jako klasika. Ve Světovém poháru se tentokráte Renatě dařilo podstatně lépe – s 12. místem byla spokojená.

Lauič jel tentokráte elitu Českého poháru – 5. místo. Výborně zajel v M21A Piko – 2. místo, Štěpánovi se nedařilo tak jako den předtím a skončil na 13. místě. V M21B se překvapivě na bednu dostal na stříbrné pozici Kafu, Pavča dojel pátý. Véna skončil v M40 na šestém místě.

Stránky závodů s odkazem na kompletní výsledky, mezičasy, GPS tracking nejlepších , ale třeba i na video z hromadného startu.

GPS tracking nejlepších v SP

Routegadget se všemi tratěmi

Fotky od Kafua

Článek Honzy Svobody o průběhu SP