Ohlédnutí za podzimem

Máme tu sice již několik dní rok 2019, ale za dlouhých zimních večerů bude jistě čas, ještě zpětně zavzpomínat na několik vydařených podzimních akcí, které se na oddílové stránky asi dostat měly, ale zatím se tak z různých důvodů nestalo. Takže jenom velmi stručně:

1) Již v půlce října proběhl v Rantířově, pod taktovkou Kassiho (hlavní závod) a Alfiho (dětský závod) další ročník vytrvalostního závodu Highlander. Za krásného slunečného počasí se závodu letos zúčastnilo 70 dospělých závodníků a více jak 50 dětí v dětském Higlanderovi. Tradičně pěkné fotky z celého dne, si lze prohlédnout ve fotogalerii 1 (Jirka Čech), ve fotogalerii 2 (Kuba Novotný).

2) Také letos proběhlo koncem listopadu dětské závěrečné soustředění na Čeřínku. Mimo běhání, se letos děti snažily zachránit krásné Čeřínkovské lesy. Prosákla totiž zpráva, že si zde chce známý a vlivný finanční magnát a developer pan Bureš, postavit největší golfové hřiště v ČR. Následovala celá řada promyšlených, ale i čistě spontánních, protestních akcí. Podnikatelovi přívrženci sice neváhali proti nám použít ani placené zabijáky, podplacené úředníky a sáhnout dokonce k likvidaci nepohodlného novináře. Ale rázností našeho odporu byli nakonec tak překvapeni a zaskočeni, že přehodnotili své plány a hřiště raději postaví někde v jiné lokalitě.

Nejlépe atmosféru soustředění ukáže fotogalerie od našeho dvorního fotografa Kuby Novotného.

3) V půlce prosince proběhl 4. ročník tradičně netradičního vytrvalostního závodu HROBeček. Letos se téměř stovka účastníků (vyšperkovaná účastí i jedné z českých reprezentantek) proběhla po krásných lesích pod Javořicí. Kdo oběhl všechny kontroly (téměř 30 km), tak zavítal k hradu Roštejn, skalnímu útvaru Čertovy peřiny, do staré Roštejnské obory, k Malému a Velkému Pařezitému rybníku (oba vypuštěné), proběhl se kempem v Řasné a nejvzdálenější kontrola byla pod Míchovou skálou. Krásné zázemí závodu letos bylo v penzionu Na Mlýně v Třeštici. Ještě jednou tímto hrozně moc děkuji Abíkovi a Hance Hofhanzlovým za poskytnutí tohoto úžasného místa.

Závod vám hezky přiblíží krátké video od Alfiho.