Sezóna LOB začala Mistrovstvím ČR ve sprintu

Domácí LOB sezóna začala ve Vysočina aréně mistrovským závodem ve sprintu

Vydatná nadílka sněhu v posledním týdnu připravila pro úvodní domácí závod perfektní podmínky. Tratě byly připraveny nejen na lyžařských a biatlonových standartkách, ale také mezi nimi a v okolí, kde byla připravena řada skútrových stop. Velmi hustá síť stop určitě zamotala hlavu většině závodníků. Mapově zajímavé tratě připravil Šimon Mareček a v rychlosti se na nich dala udělat řada chybek, rozhodně to nebylo jednoduché a jednoznačné. 

Na startu bylo více než 400 závodníků včetně kompletního reprezentačního týmu. Velmi silná byla také účast ve všech mládežnických kategoriích.

Mezi ženami zvítězila Petra Hančová těsně (15 vteřin) před Lenkou Mechlovou, třetí Kristýna Kolínová byla o minutu zpět. Velmi dobře jela Bára Chudíková, která sice v úvodu chybovala, ale pak již jela vyrovnaně a postupně se posunula na konečnou osmou příčku. . V hlavní mužské kategorii proletěl tratí nejrychleji Petr Horvát, který se ujal vedení na páté kontrole a pak díky řadě nejlepších mezičasů svůj náskok ve vedení postupně zvyšoval a zvítězil jednoznačně o 1:15 před druhým Jakubem Škodou. Na dalších místech pak už byly rozdíly podstatně menší jak se u sprintu dalo očekávat. Všichni tři jihlavští zástupci skončili také velmi dobře: 9. Honza Lauerman, 10. Milan Venhoda a 15. Martin Kratochvíl (o vyrovnanosti závodu svědčí i to, že 5 míst mezi Kráťou a Vénou znamenalo 11 vteřin).

V silně obsazených mládežnických kategoriích je třeba vyzdvihnout všechna umístění v Top10: 9. Míša Srbová (D17), 1. místo Vláďa Srb (H12), 9. místo Matěj Vítek (H14)

Kompletní výsledky jihlavských závodníků na M ČR ve sprintu.

Repre týmy dospělých i juniorů po sobotním závodě odjely do rakouského Pertisau, kde v neděli začíná Ski-O tour a tak nedělní startovka elity byla o něco slabší, jinak ale ostatní kategorie byly obsazeny podobně jako předchozí den.

V noci na neděli a v neděli ráno silně sněžilo, napadlo dalších asi 10 cm mokrého sněhu a tak pořadatelé museli všechny stopy znovu projet. Prostor pohárového závodu na krátké trati byl rozšířen severovýchodně směrem k Vlachovicím a Jiříkovicím, kde byla na svažitých loukách připravena řada rolbových stop propojených v lese skútrovými. Tam také probíhala první část závodu, druhá polovina tratí pak opět prokřižovala prostor sobotního sprintu. Stejně jako v sobotu se i v neděli jednalo o velmi pěkné, mapově zajímavé závody, na kterých si novoměstští pořadatelé dali velmi záležet.

V dámské elitě s přehledem zvítězila Helena Randáková o více než 4 minuty před druhou Kristýnou Kolínovou a těsně za ní třetí Bárou Chudíkovou.

Mezi muži podobně suverénně vyhrál Ondřej Vodrážka, na druhém a třetím místě se srovnali Jan Kolín a Milan Venhoda.

Stejně jako den předem jel perfektně Vláďa Srb (2. místo v H12) i Matěj Vítek (7. místo v H14). Mezi veterány se na stupně vítězů postavili Mára (H35) a Vašek (H55)

Kompletní výsledky jihlavských závodníků ve 2. kole ČP – krátká trať