Mistrovství Evropy MTBO aneb na kolech v Rusku

Závěr letošní mezinárodní bajkové sezóny se odehrává tento týden nedaleko Petrohradu – na Mistrovství Evropy jsou v reprezentačním týmu Bára Chudíková i Renata Paulíčková.

Úvodní závod ve sprintu (19.9.) se nejvíce vydařil René, která skončila 1:44 za vítězkou na skvělém 10. místě, Bára na 19.místě jela o necelou minutu déle.

Middle (20.9.) již tak pěkné výsledky nepřinesl, Bára dojela na 22. místě, Renča byla diskvalifikována.

Zlatou radost znamenaly štafety (21.9.) s poměrně krátkými úseky. Bára přivezla z prvního úseku české áčko na 3. místě, Martina Tichovská tuto pozici udržela, Renča pak ve finiši předstihla všechny soupeřky a dojela pro zlato pouze 0,1 s před Ruskami (rozhodovala cílová kamera) a 7 vteřin před třetími Švýcarkami.

Závěrečným závodem ME byla klasika s hromadným startem. Renata dojela na velmi pěkném 8. místě v společně finišujícím balíku závodnic na 6.-9. místě. Bára dojela s poměrně velkou ztrátou na 27. místě.

Zobrazit celý článek >>

Bára a Renata na Mistrovství světa MTBO

V týdnu od 22.8. se v okolí italského města Vicenza v provincii Veneto koná Mistrovství světa v MTBO. V týmu české reprezentace závodí i Renata Paulíčková a Bára Chudíková.

Ve finále náročné klasiky se našim příliš nedařilo, nejlepší z českých žen dojela Bára na 22. místě.

Ve čtvtek se jel závod na krátké trati, ve kterém se českým barvám dařilo o moc lépe. Renata vybojovala 12. místo, zhruba 4 minuty za medailí, Bára dojela na 43.místě.

Páteční štafety se pro české trio ve složení Chudíková, Tichovská a Paulíčková nevyvíjely dobře, ale i pro ostatní týmy to byl závod plný překvapení a zvratů. česká štafeta nakonec dojela na 8. místě se ztrátou 11 minut na vítězné Švýcarky.

Sobotní sprint uzavřel týdení program MS. Ve velmi vyrovnaním závodě uspěla Renata 9. místo – minuta ztráty na vítězku. O 2 minuty více pak ztratila Bára na 24. místě.

Zobrazit celý článek >>