Závěr letošní mezinárodní bajkové sezóny se odehrává tento týden nedaleko Petrohradu – na Mistrovství Evropy jsou v reprezentačním týmu Bára Chudíková i Renata Paulíčková.
Úvodní závod ve sprintu (19.9.) se nejvíce vydařil René, která skončila 1:44 za vítězkou na skvělém 10. místě, Bára na 19.místě jela o necelou minutu déle.
Middle (20.9.) již tak pěkné výsledky nepřinesl, Bára dojela na 22. místě, Renča byla diskvalifikována.
Zlatou radost znamenaly štafety (21.9.) s poměrně krátkými úseky. Bára přivezla z prvního úseku české áčko na 3. místě, Martina Tichovská tuto pozici udržela, Renča pak ve finiši předstihla všechny soupeřky a dojela pro zlato pouze 0,1 s před Ruskami (rozhodovala cílová kamera) a 7 vteřin před třetími Švýcarkami.
Závěrečným závodem ME byla klasika s hromadným startem. Renata dojela na velmi pěkném 8. místě v společně finišujícím balíku závodnic na 6.-9. místě. Bára dojela s poměrně velkou ztrátou na 27. místě.
Mistrovství ČR na klasické trati
Mistrovství ČR na klasické trati se letos konalo v Bečově nad Teplou v pořadatelské režii Ekonomu Praha. V pěkném lese na poměrně rychlých tratích bojovala i hrstka jihlaváků o medaile v hlavním závodě letošní domácí sezóny.
OK Jihlava opět na stupních vítězů na MČR
Po čtyřech letech závodník našeho oddílu získal medaili na Mistrovství České republiky v orientačním běhu. Podařilo se to Honzovi Čechovi v kategorii H16 na sprintu 2.9.2011 v Boskovicích.
Mistrovství ČR MTBO – pořádáme na Lipnici
O víkendu 3.-4.9. pořádáme Mezinárodní Mistrovství ČR MTBO na krátké a klasické trati. V sobotu 3.9. je na programu M ČR na klasické trati s centrem u hájenky Orlovy, v neděli 4.9. se jede M ČR na krátké trati přímo z Lipnice nad Sázavou. Veškeré informace jsou k dispozici na stránce závodů
Tréninky 2011 (podzim)
(září – říjen)
Běžecké tréninky:
- pondělí 16:30 Šacberk pro všechny
Mapové tréninky:
- středa 16:30 dle rozpisu
Bára a Renata na Mistrovství světa MTBO
V týdnu od 22.8. se v okolí italského města Vicenza v provincii Veneto koná Mistrovství světa v MTBO. V týmu české reprezentace závodí i Renata Paulíčková a Bára Chudíková.
Ve finále náročné klasiky se našim příliš nedařilo, nejlepší z českých žen dojela Bára na 22. místě.
Ve čtvtek se jel závod na krátké trati, ve kterém se českým barvám dařilo o moc lépe. Renata vybojovala 12. místo, zhruba 4 minuty za medailí, Bára dojela na 43.místě.
Páteční štafety se pro české trio ve složení Chudíková, Tichovská a Paulíčková nevyvíjely dobře, ale i pro ostatní týmy to byl závod plný překvapení a zvratů. česká štafeta nakonec dojela na 8. místě se ztrátou 11 minut na vítězné Švýcarky.
Sobotní sprint uzavřel týdení program MS. Ve velmi vyrovnaním závodě uspěla Renata 9. místo – minuta ztráty na vítězku. O 2 minuty více pak ztratila Bára na 24. místě.