Podzimní sezóna začala v Žumberku

Hned s prvním zářijovým víkendem začala naplno podzimní závodní sezóna. A ta bude letos opravdu nabitá. Díky zrušené jarní části se řada závodů přesunula do podzimu a tak se můžeme těšit na 10 závodů Ligy Vysočiny, Mistrovství ČR i Veteraniády ve všech individuálních disciplínách, Žebříček A a v neposlední řadě i M ČR klubů a oblastních výběrů, které pořádáme v polovině října na Čeřínku.

Úvodní oblastní dvojzávod v Žumberku se opravdu vydařil – dopoledne mapově velmi zajímavý sprint, který nabízel volby postupů a hlavně úvodu v areálu hradu nutil k pečlivému čtení mapy a odpolední krátká trať, která byla hodně namotaná a pečlivé čtení mapy bylo základem úspěchu.

Tratě sprintu v úvodu vedly do areálu zříceniny hradu Žumberk, kde bylo nutno pečlivě přečíst v mapě průchody v hradních zdech a tomu adekvátně přizpůsobit rychlost běhu. Další část tratí už vedla uličkami vesnice a překvapivě nabídla i řadu zajímavých voleb postupů, které bylo nutné realizovat v daleko větší rychlosti, což ne všichni zvládli bez chyb. 14 jihlaváků se nakonec probojovalo na stupně vítězů: Výsledky jihlavských závodníků ve sprintu

Mezi závody proběhlo ještě vyhlášení červnových oblastních mistrovství, kdy z důvodu tehdejších epidemiologických opatření proběhly „jen“ závody bez vyhlášení výsledků.

A následovala odpolední krátká trať. Opět velmi dobře postavené tratě – hodně namotané s častou změnou směru vyžadující absolutní koncentraci, řada kontrol v oblastech se sníženou viditelností s množstvím terénních detailů a tedy důrazem na pečlivé čtení mapy. Medailové pozice vybojovalo 13 členů našeho klubu: Výsledky jihlavských závodníků na krátké trati