Skvělé výsledky na M ČR ve sprintu, bronz pro Míšu Srbovou

Prvním letošním mistrovským závodem byl sprint. Mistrovství ČR ve sprintu uspořádal OK 99 Hradec Králové v centru svého domovského města, zázemí letošního šampionátu bylo v kampusu Univerzity Hradec Králové. Tratě zavedly závodníky do historického centra města, do přilehlých parků, teras, vilové čtvrti a areálu univerzity. Tratě byly orientačně moc pěkné, z terénu vytěžily maximum a důkladně prověřily formu závodníků. Díky letošním striktním limitům v počtu účastníků jsme měli na startu jen tři zástupce, ale vedli si skvěle.

Tratě si závodníci velmi pochvalovali a je s podivem, jak se s některými obtížnými pasážemi dokázali v rychlosti vypořádat. Koneckonců se vyplatilo „na chvíli“ zastavit a pečlivě si naplánovat postup na další kontrolu. Stavitel tratí skvěle využil technicky náročnou pasáž u schodiště Bono Publico a taky dokázal pomocí umělých překážek zobtížnit střední část tratí za řekou. Závěr, který dal všem tratím prvek mikrosprintu, se odehrával v prostoru před Univerzitou Hradec Králové. Menší neobvyklostí byl pak doběh prodloužený o oběhnutí kašny na půdě univerzity.

V D16 bylo na startu 60 závodnic, jako poslední z nich se vydala na trať Míša Srbová. Zpočátku běžela o něco opatrněji („po startu mi nějaký čas trvalo, než jsem se vyznala ve schodech a pak jsem bohužel udělala chybu ve volbě postupu„). V druhé polovině závodu však zrychlila, běžela čistě, několik mezičasů dokonce nejrychleji ze všech („Závěr se mi zdál již mapově jednoduchý, tak jsem zavřela oči a dala do toho poslední zbytky sil“) a finišovala na skvělém třetím místě = bronzová medaile. Na vítěznou Metelkovou z OK 99 Hradec Králové ztratila 53 vteřin.

V H16 se s tratí dobře popasoval Matěj Vítek, běžel rovnoměrně, jediná 40-ti vteřinová chyba na K11 ho stála asi 10 míst. Skončil tak celkově těsně za polovinou startovního pole na 36. místě.

Povedený závod v H20 absoloval Petr Čech. Startoval na začátku, trať absolvoval prakticky bez zaváhání, jen v závěru trati nechal v drobných chybách mezi záhony asi 20 vteřin a dlouhou dobu se držel na průběžném druhém místě. Nakonec však ještě tři soupeři byli rychlejší a tak jej odsunuli na konečné výborné 5. místo.