První letošní české LOBy – 2 mistrovské tituly, 9 medailových umístění

O víkendu se konaly první letošní české LOBy, za pořadatelství OSN ve Studnici nedaleko Nového Města n.M. Pro jihlaváky dopadly závody více než úspěšně – 2 mistrovské tituly (Honza Lauerman ve sprintu a štafeta mužů ve složení Kratochvíl-Venhoda-Lauerman), bronz pro Báru Chudíkovou, další 2 medaile veteránské a 5 medailových umístění v pohárovém závodu.

Ačkoliv mnozí nevěřili před pár dny ani v konání závodu, nakonec sněhové podmínky byly více než dobré a tak se jednalo o velmi povedené a kvalitní závody i když v relativně malém prostoru v okolí Studnice, prakticky jen po loukách mezi remízky a lesíky.

V sobotu dopoledne se jelo M ČR ve sprintu, Honza Lauerman vybojoval po zásluze mistrovský titul, který do rodinné sbírky doplnila Bára Chudíková broznovou medailí. Veteránské medaile posbírali i Zuzka Čechová (3. v D40) a Vašek Kafka (1. v H45).

Výsledky:

H21: 1. Lauerman, 9. Venhoda, 17. Kratochvíl, 21. Prášil, 28. Boudný

D21: 3. Chudíková

D40: 3. Čechová

H45: 1. Kafka

Odpoledne se jel pohárový middle, opět pro jihlaváky úspěšně:

DE: 2. Chudíková

HE: 1. Lauerman, 7. Venhoda, 8. Kratochvíl

H21A: 3. Boudný, 4. Prášil

D40: 3. Čechová

H45: 3. Kafka

V neděli bylo v témže prostoru na programu Mistrovství ČR štafet. Po pěti letech vybojovali jihlavští muži opět mistrovský titul. Štafetu rozjel velmi dobře Kráťa, předával Vénovi v čelní skupině na 4. pozici. Véna se na svém úseku posunul dopředu a předával Lauičovi na druhém místě těsně za zatím vedoucím Vrbnem. Lauič však nic neponechal náhodě a nejlepším časem na úseku dojel s náskokem pro titul.

V ženách se v oslabeném složení (Kafková-Čechová-Chudíková) boj o medaile neočekával, konečné 6. místo je velmi solidní.

Stránka závodu s kompletními výsledky

Fotogalerie