Úspěchy na Ski-O Tour a veteránském MS

O víkendu proběhlo v rakouském Postalmu veteránské MS v LOB a současně první dva závody Ski-O Tour. A pro jihlaváky více než úspěšně: Mezi veterány vybojoval Milan Venhoda stříbrnou medaili, Vašek Kafka skončil na 12. místě. Honza Lauerman zahájil v náročné konkurenci Ski-O Tour 11. a 13. místem, Bára Chudíková pak 22. a 13. místem. Honza i v dalších závodech Ski-o Tour v Itálii a Švýcarsku jezdil velmi vyrovnaně a to mu přineslo skvělé 5. místo v konečném hodnocení celé Tour.

Zhruba 500 závodníků za nádherného slunečného počasí absolvovalo v sobotu middle a v neděli long. Oba závody se jely ve stejném prostoru – poměrně kopcovatém, částečně v lese, částečně v otevřeném prostoru mezi několika sjezdovkami. Tratě byly po oba dny velmi dobře postavené a tak se jednalo o velmi kvalitní a povedené závody.

Pro celkové hodnocení Veteránského MS se oba závody sčítají, Vašek vyrovnanými výkony v obou závodech vybojoval konečné 12. místo v H45. Véna se ze sobotního čtvrtého místa posunul v neděli druhým časem na konečné druhé místo v H35.

Konkurence v rámci Ski-O TOur (6 závodů v 8 dnech ve 3 zemích – Rakousku, Itálii a Švýcarsku) je opravdu velká, ze světové špičky nechybí Rusové, Švédové, Norové ani Finové, samozřejmostí je účast Švýcarů, Rakušanů a dalších. Proto jsou Lauičovy výsledky (11. a 13. místo) velmi dobré, stejně tak i 13. místo Báry na nedělní klasice.

Honza i v dalších závodech Ski-o Tour v Itálii a Švýcarsku jezdil velmi vyrovnaně (9., 16., 17. a 14. místo) a to mu přineslo skvělé 5. místo v konečném hodnocení celé Tour. Bára byla v dalšíách závodech 20. a 15., kromě toho však byla bohužel ve dvou dalších závodech diskvalifikovaná a tak do celkového hodnocení nemohla zasáhnout.