Renata Paulíčková na ME MTBO – 2 x 7.místo

Koncem června se konalo v Polsku ve městě Krasnobród nedaleko ukrajinských hranic Mistrovství Evropy v MTBO. A Renatě Paulíčkové se tam dařilo.

Úvodní sprint (kde byla šestá), museli pořadatelé zrušili z důvodu neregulérnosti (zavřené branky, kterou vedl jeden postup). Náhradní závod se jel o 4 dny později, stejný prostor (areál rekreačního zařízení + les). V lese se dalo jezdit všude, tzn. většina postupů se jela rovně, ale někdy se to nevyplatilo a to Renču v tomto závodě stálo místo na velké bedně, byla „až“ sedmá!.

Krátká trať se jela v ne moc hezkém terénu, konec trati pak byl ve velice husté síti cest, kde to chtělo zpomalit na poloviční rychlost aby se to stihlo umapovat. Postup na jedničku byl buď přes rokli a nebo dlouhá objížděčka, René zvolila postup přes rokli a to ji psychicky zlomilo, že už se to pak snažila nějak dojet, 16. místo.

Štafety: no comment, Martinka Tichovská přijela z prvního úseku na posledním místě s 25 minutovou ztrátou, tak zbytek štafety to už pojal tréninkově.

Klasika se jela hromadným startem, bylo to poměrně jednoduché a hodně jezdecké. Renata udělala pár dobrých voleb postupů, většinu trati však jela sama, v cíli jsem byla s výkonem i výsledkem hodně spokojená – 7. místo. Hodně favoritek závod nedojelo.

Závěrečné sprintové štafety jela Renata s Ďůčkem, bylo to hodně vyrovnané a nesměla se udělat ani jedna malá chybka, prostě sprint, jelo se to zase ve stejném prostoru jako úvodní sprint. Nějaká drobná chybička se vloudila, ale i tak velmi pěkné 5. místo pro český tým.