Stříbro mezi kupkami

obrazek Na svazích Kunčické a Kuní hory nedaleko Kralického Sněžníku se o víkendu konalo Mistrovství ČR na krátké trati. Terén to byl velmi netradiční, někteří jej pamatují z áček v roce 2000, kdy byl pro mnohé velkým překvapením a je považován za jeden z nejzajímavějších pro OB v ČR. Obrovské množství umělých kup a kupek v poměrně prudkém svahu i na temeni Kunčické hory je výzvou pro mapaře i závodníky.

Sobotní semifinále se jihlavským závodníkům vydařilo – do finále A postoupil rekordní počet borců a borkyň: Terka Čechová (z 3. místa), Dominik Frýba (vyhrál svůj rozběh), Honza Čech (2. místo) i Vojta Vacek (9. místo), z veteránů pak Zuzka Čechová (9. místo), Milan Venhoda i Dana Hrstková (oba semifinále suverénně vyhráli).

V medaili však v nedělním finále dokázala proměnit svůj výkon pouze Tereza Čechová v D16 – získala stříbro jen dvě vteřiny vítězkou.

Semifinále bylo kopcovitější, kupek bylo trošku méně, většina kategorií měla i zajímavý a náročný delší postup s traverzem.

Nedělní finále bylo mapově náročnější – velké množství kupek, spousta traverzů a seběhů (start byl o hodně výš než cíl), zkrátka bylo potřeba spíše zvolnit (ale zase ne moc) a hodně pečlivě mapovat a udržet koncentraci. A to se mnoha favoritům (a nejen z našeho oddílu) nepodařilo. V mnoha kategoriích tak byly výsledky velmi překvapivé a na stupně vítězů se často dostali velmi nečekaní závodníci. Ve veteránech hodně chybovali Véna i Dana a tak oba zklamaně odjížděli bez medaile. Chyb se v počátku trati nevyvaroval ani další adept na medaili Honza Čech, určitě pomýšlel na lepší než 8. místo. Nakonec tedy jedinou medaili – stříbrnou – získala Tereza Čechová – celou trať běžela vyrovnaně, více než polovinu trati vedla a až v závěru se před ni těsně dostala hradecká Klára Novotná, která i přes pád do bažiny na doběhu uhájila těsný náskok (viz foto)

Výsledky jihlavských závodníků – semifinále

Výsledky jihlavských závodníků – finále

web závodu