Rozběhly se i závody žebříčku A

V uplynulých dvou víkendech naši Áčkaři (Terka, Honza, Domček, Bořek a Vojta) začali sbírat body do žebříčku A. Nejprve to byly dva závody v Rokyté u Mnichova Hradiště (společně s žebříčkem B Čechy) a tento víkend se běžel sprint v Ústí nad Orlicí. A dařilo se.

V sobotu 17.5. se běžela klasika v bývalém vojenském prostoru. A bylo to náročné. Celý den poctivě pršelo, a tak prudké hliněné svahy a hluboké rýhy pokryté starým listí dost klouzaly a pohyb po lese byl velmi náročný. Výborně zaběhla Terka, která s výrazným náskokem vyhrála D16A. Honza trochu pošetřil síly, ale i tak to bylo pěkné čtvrté místo v H18A. Bořek byl 15. a Domček 18.

V neděli se ve stejném prostoru běžela krátká trať. Tentokrát jsme se až na závěrečnou pasáž vyhnuly svahům. Déšť si to tentokrátrozmyslel, ale i tak bylo mokro a kluzko. Tratě byly rychlé a mapově náročně, atak se dost chybovalo. Kdo neudělal chybu, „vyhrál“. A to se našim borcům bohužel nepovedlo. Terka s Honzou obsadili po několika chybkách shodně 4.místo. Domček byl 14., Vojta 20. a Bořek 23. Pěkné to bylo.

O týden později se běžel sprint v Ústí nad Orlicí. Bylo to rychlé, mapově nenáročné. Kontrol bylo mnoho a tak se dělaly chyby z nepozornosti. Tento sprint byl nominačním závodem na MED a o to byly boje zajímavější. Skvěle zaběhl Honza, který se na závod velmi soustředil a dokázal vyhrát. Terka na začátku udělala velkou chybu a zamířila na jinou kontrolu, a to ji stálo vítězství. I tak dokázala doběhnout na bodovaném třetím místě. Velmi dobře zaběhl Bořek – 9.místo. Domček doběhl 21. a Vojta 36.

V průběžném pořadí žebříčku A po čtyřech kolech Terka ve své kategorii vede. Honza je čtvrtý, Bořek 12., Domček 18., Vojta (pomalu rozběhává zranění z jara) 31.

Další závody žebříčku A se běží 7.-8.6. na Odranci. Tak ať se daří !!!