Sezóna LOBů sice začala později ale byla skoro kompletní

Letošní sezóna LOBů se díky malé sněhové nadílce několikrát odkládala, ale nakonec byla kromě jednoho závodu kompletní. Všechny závody měly velmi slušnou účast (200–300 závodníků a překvapivě hodně v mládežnických kategoriích). Účast jihlavských závodníků byla letos slabší co do počtu, ale rozhodně ne co do kvalitních výsledků. Prvním závodem sezóny bylo rovnou M ČR na klasické trati ve Vysokém nad Jizerou, kde Honza Lauerman získal bronz. Na dalších dvou pohárových závodech o tomtéž víkendu ve stejném místě získal v elitě 4. a 5. místo.

O týden později pořádal další velmi povedené kolo Českého poháru ve Studenci místní oddíl. A mužskou elitu na klasické trati ovládli jihlaváci: 1. Honza Lauerman, 2. Milan Venhoda.

Závěrečný víkend měl na programu opět tři závody – tentokráte pořádali plzeňáci v Abertamech v Krušných horách. Skvělý terén, náročná síť stop a pěkné tratě – v těchto parametrech závody na světové úrovni. M ČR na krátké trati bylo velmi vyrovnané: 6. Milan Venhoda, 7. Jan Lauerman. Odpolední exkluzivní sprint (v elitě: 5. Lauič, 8. Véna) hodnotili snad všichni v superlativech. Nedělní klasika byla tentokráte pořádně dlouhá a prověřila jak vytrvalost tak i volby postupů (3. Lauič, 4. Véna).

Kromě domácích závodů se Milan Venhoda (společně s novoměstským Petrem Marečkem) zúčastnil i veteránského Mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide. I když se závodilo v nadmořské výšce 1500 m, sněhu bylo tak akorát. Na programu byly 3 závody: nejdříve dvakrát krátká trať, kdy za součat časů se udělovala jedna sada medailí a pak samostatný závod na klasické trati, kde se bojovalo o druhou sadu medailí. Véna ve všech závodech skončil druhý a přivezl si tak dvě stříbrné medaile. Petr Mareček získal na krátké trati bronz, na klasice dojel pátý.