SP MTBO SWE

Léto nejsou jen pohodové prázdninové závody, ale někdy také tvrdé boje o světové body. Druhé kolo Světového poháru MTBO se totiž konalo v jihošvédském městě Kristianstad, těsně před obřím O-ringenem. A Renča Paulíčková vybojovala bodů do SP pěknou hromádku.

Úvodní middle přichystal závodníkům opravdu náročný rébus v pobřežním lese jižně od města Ahus. Terén tvořily písečné duny, porostlé borovým lesem, který je protkaný neuvěřitelně spletitou sítí cest a cestiček, vyšlapaných od parkovišt a chat k pláži, do města, k silnici, kam si jen vzpomenete. Na middlu to ještě nebylo ono, 15. místo sice zní pěkně ale Renče ke spokojenosti přece jen nestačilo.

To následující sprint už byl podstatně lepší, skvělé 8. místo. Původně plánovaný dojezd do městského parku, ve kterém bylo zahájení O-ringenu, byl zrušen a záložní cílový prostor poskytla místní univerzita. V jejím areálu byla také část kontrol a zbytek ukryli pořadatelé na přilehlá pole a louky

A závěrečná klasika, která program zakončovala, měla hodně zajímavý dojezd na golfovém hřišti. Závodníci museli přelézt obvodovou zídku a pak přímo po fairway na sběrku a do cíle. Dokonce i přes green se mohlo jezdit. Skvěle jela Martina Tichovská, která vybojovala bronz, Renča skončila opět na 15. místě.

Ve světovém rankingu je Renata aktuálně na 13.místě, ale ve Světovém poháru na průběžném 9. místě.