Světový pohár MTBO – Renata Paulíčková ve světové špičce

V termínu 1.-3.6 se konalo druhé kolo Světového Poháru MTBO v nedalekých polských Duszniki-Zdrój. Program se skládal ze sprintu, krátké tratě a klasiky s hromadným startem. Do příhraničí se z klubu OK Jihlava vydali tři závodníci: Renata, Bára a Lauič. Páteční sprint se jel v lázeňském městečku Duszniki-Zdrój a přilehlém lese. Za reprezentaci startovala z jihlaváků pouze Renata Paulíčková a stala se v dámské kategorii nejlépe umístěnou Češkou a to na 10. místě. Zvítězila finská závodnice Marika Hara.

Sobotní krátká trať se přesunula výše do lesů a za přispění deště a lesáků se jednalo o velmi náročný závod. Renatě se dařilo ještě lépe než předchozí den a o bronzovou medaili přišla na předposlední kontrole svou nepozorností, ale i tak z toho bylo vynikající 5. místo.

V nedělní klasice už startovala i Bára Chudíková, která se jako asistentka trenéra předešlé dny starala o klid a pohodlí české reprezentace, ale klasiku si vždycky ráda zajede. Nedělní klasika s hromadným startem byla ve stejném blátivém prostoru jako krátká, ale tentokrát se stavitelům podařilo vyhnout těmto nepříjemným a blátivým úsekům. Bára zajela výborně, přijela do cíle na 7. místě a kousek za ní Renata na 9. místě.

Renata Paulíčková se po druhém kole SP pohybuje na průběžném 7. místě ve Světovém poháru.

Další nejbližší mezinárodní akcí MTBO je Mistrovství světa, které se koná v polovině srpna v Maďarsku.