3 medaile z M ČR na krátké trati, fantastický bronz pro Terezu Čechovou

obrazek

V Rusavě za pořadatelství zlínského klubu se konalo Mistrovství ČR na krátké trati. V kopcovatém terénu, kde většinu účastníků překvapily mapově náročné členité hřbety plné kamenů a skalek, se naší výpravě dařilo. Největším překvapením – a to velmi příjemným – je obrovský úspěch Terezy Čechové: ač věkem ještě žákyně, běžela mistrovskou trať v D16. V sobotní kvalifikaci ve svém rozběhu zvítězila, v nedělním finále si pak doběhla pro bronzovou medaili.

Zkušeným výkonem medailovou sbírku doplnili vítězstvím v D50 Dana Hrstková a v H40 Milan Venhoda.

Terka sem jela sbírat zkušenosti bez nějakých velkým ambicí a díky tomu byla úplně v klidu a běžela sobotní kvalifikaci prakticky bez chyb. To v těžkém terénu, kde skoro každý nějkou tu chybu udělal, znamenalo překvapivý postup do finále A z prvního místa. Velmi profesionálně se však dokázala vypořádat s překvapivou situací a v neděli si i pod tlakem v úplně nové pozici doběhla pro svoji vůbec první medaili z Mistrovství ČR. Věřím, že určitě nebude poslední…

V H16 si vedl skvěle Vojta Vacek, v kvalifikaci skončil čtvrtý, Honza Čech po větší chybě se do finále A kvalifikoval poměrně těsně až ze sedmé pozice. Naopak Dominikovi se ve stejném rozběhu vůbec nedařilo a zbylo na něj až C-finále. Do finále A ještě postoupili Dana Hrstková a Milan Venhoda, ostatní jihlaváci na A-finále nedosáhli.

Nedělní finále bylo ze začátku charakterem podobné sobotě – kamenité hřbety a svahy, druhá polovina trati však byla namotána v pasekách a hustnících s velmi omezenou viditelností.

O medailistech je psáno výše, v H16 bohužel Honza Čech chyboval a doběhl do cíle sedmý, kousek za ním na 11. místě skončil Vojta Vacek – pěkný výsledek.

Stránky M ČR

Jihlavská fotogalerie z M ČR na krátké trati