Tereza Čechová má mistrovský titul ze sprintu

obrazek Ve středu 8.5. se v centru Chrudimi běželo Mistrovství ČR ve sprintu. Závod to byl velmi rychlý, terén byl jednodušší než loni v Děčíně, ale přesto tam byly zajímavé volby postupů a daly se dělat chyby.

Po výborném výkonu získala Tereza Čechová zlato v D16 s výrazným náskokem před svými soupeřkami. Podobně si v kategorii H40 počínal Milan Venhoda, který v početné konkurenci také zvítězil. Velmi dobře běžel v H18 Honza Čech, bohužel nejasná mapa na začátku trati (proti které se protestovalo, ale Jury protest neuznala) Honzu i některé další závodníky zmátla, takže zbytečně obíhal a ztratil asi 20 vteřin. A to stačilo na páté místo (ale na stupních byli dva Poláci, takže třetí z českých závodníků)

Solidně běžel i Vojta Vacek v H18, na 30. místě ztratil na vítěze jen 2:30.

Závod hlavních kategorií žen a mužů se běžel za dohledu televizních kamer, TV záznam M ČR ve sprintu bude v pátek 10. 5. 2013 od 13:10 hod.