UFO nad Čeřínkem.

Nevěříte, že se na Čeřínku objevilo UFO? Ale věřte!!! Máme totiž více jak 40 svědků, účastníků posledního letošního soustředění, kteří to jistě rádi a ochotně dosvědčí.

Odkud UFO přiletělo sice nevíme, ale víme přesně jak ufoni vypadali – postavy zhruba vzrůstu dospělého člověka, ale s jasně svítící hlavou, rukama a nohama. Také víme, jak vypadal jejich létající talíř – máme totiž k dispozici zhruba 40 obrázků ufonů a jejich rakety. Navíc jsme v nočním lese nasbírali i veliké množství svítících součástek z jejich ztroskotané vesmírné lodi. Samozřejmě jsme takto úžasnou příležitost, která se třeba již nikdy nemusí opakovat využili i při táborové hře. Prostě jsme společně zažili něco, na co se jen tak nezapomíná.

Během dne jsme ale také s plným nasazením dvoufázově trénovali. Všichni se opravdu snažili, oběhali jsme postupně 4 různé tréninky (např. žravý scorelauf, špendlíkáč, závůdek, motýlky, běh na mapě s omezeným množstvím informací). Tréninkové odhodlání nezastavilo ani „pravé čeřínkovské počasí“, neboli hustá mlha, sychravo, chladno a vlhký les. Naprostou většinu dětí již ale OB stačil zocelit tak, že takovým malichernostem jako je špatné počasí a mokré boty nevěnují téměř žádnou pozornost. S potěšením lze také konstatovat, že hlavně u mnoha mladších dětí byl od jarního soustředění vidět opravdu velký pokrok, hlavně v mapové technice.

Vyvrcholením běžecké části byly opět závěrečné štafety. Model byl podobný jako při jarním soustředění. 6 členů družstva má k dispozici 3 mapy (slouží zároveň jako štafetový kolík) se zákresem všech kontrol a snahou je po 2 kontrolách jich oběhnout co nejvíce. Závod byl již tradičně velmi vyrovnaný a rozhodovaly opravdu poslední vteřiny časového limitu. Závodníci posledních úseků pak předvedli tak úchvatné výkony, že ostatní členové jejich týmů podlehli naprosté štafetové euforii.

Teď se většina z nás na krátkou dobu uloží k zimnímu spánku (nic se nemá ovšem přehánět) a již koncem března se na Čeřínku opět sejdeme se všemi, kdo mají chuť se proběhnout po lese s mapou a buzolou.

Během následujících dní se zde jistě objeví i nějaké fotografie, které atmosféru soustředění vykreslí mnohem lépe než jen nějaké povídání.

Už se objevilo :-) video ze setkání s Ufony!