Úspěchy nad Dalešickou přehradou

V sobotu 22. 4. 2023 uspořádal oddíl z Třebíče naprosto úžasné závody u obce Stropešín. Teplo, pečené prase, tombola a ochota místních hasičů podtrhly příjemnou atmosféru jarní oblasti. Na zajímavý a těžký terén byli běžci z Jihlavy připraveni. Mezi muži jsme vyjma jedné kategorie měli zástupce ve všech ostatních. Jak jsme si vedli se dočtete v tomto článku Něžné pohlaví reprezentovalo OK Jihlava v další pěti kategoriích. Bylo jaro a do žní daleko. Přesto závodníci z OK Jihlava kosili medaile kde se dalo. Mezi nejmenšími dívkami zazářily Andrejka Prošková a Terezka Jirků. Jejich nadšený trenér Michal Prošek je jistil z prvního místa v kategorii H45. Senzačně si na trati D12 vedla Eliška Rychnovská, která získala kov nejcennější. Za ženy zralé se druhým místem blýskla René Paulíčková, které zdatně sekundovala čtvrtá Petra Slámová.
Nejrychlejší hlavu a nohy mezi nejmenšími kluky měl první Honzík Lauerman a výborně si s tratí poradil ve své kategorii druhý Filip Prošek a třetí Tadeáš Dorážka. V H12 svůj úplně první oficiální závod na čtvrtém místě dokončil Johan Kasal. Že mladé pušky z OK Jihlava střílí přesně dokázali v H16 druhým místem Vojta Růžička, v H18 vítěz Vojta Venhauer a druhý František Jirků. V nejprestižnější kategorii H21C vybojoval stříbro Vojta Vacek a do první desítky se ještě vešel bramborový Milan Venhoda, Honza Lauerman a Tomáš Plíhal. Po 26 letech se na závodech objevil také Vít Kasal, který v H21D dokončil na třetím místě. Mezi zralými muži nad 35 let si pro zlato s obřím náskokem doběhl Roman Jirků. V kategorii běhající po světě více jak 50 let se na krásném druhém místě umístil Petr Kaňák a čtvrtý Jaroslav Zeman.
Výsledky ovšem nejsou vše. Radost! To je oč tu běží. A tuto dubnovou sobotu nad přehradou Dalešice bylo radostí vidět, kolik nových nadšenců se vypravilo do lesa. A někteří úplně poprvé. Že běhají děti je super. Ovšem čest rodičům, kteří vzali mapu, busolu a do lánů ostružin, hvozdů plných klíšťat se vydali také. Obdiv a chvála jim. Tak zase příště.