Úspěšně na M ČR LOB na klasice

Za účasti téměř 300 závodníků proběhlo na Rejvízu M ČR na klasické trati a velmi úspěšně zabojovali i jihlavští závodníci. Tratě nabídly jak velmi zajímavé volby postupů, tak i orientačně obtížnější části v husté síti stop a hlavně byly fyzicky náročné jak převýšením, tak délkou. Ve stejném prostoru se pak v neděli jel pohárový závod na krátké trati. Oba závody byly současně Mistrovstvím Polska a Akademickým M ČR, na startu byli všichni naši nejlepší závodníci.

V hlavní mužské kategorii si s tratí 18,6 km / 465 m poradil nejlépe Petr Horvát (čas 90:05), čtyři a půl minuty před Josefem Nagy, který sice jel úvodní část o málo rychleji než Horvát, ale pak už postupně ztrácel na výborně jedoucího Horváta. O další dvě minuty déle pak byl na trati bronzový Vojtěch Bartoš, 20 vteřin za ním byl v cíli čtvrtý Jakub Škoda. Ve výborné formě se představil Milan Venhoda, který za sebou nechal pár reprezentantů a skončil šestý. I juniorská trať H20 byla dlouhá a náročná a velmi solidně ji absolvoval na 9. místě Matěj Venhoda. V dorostu H17 získal bronz Vladimír Srb, Matěji Vítkovi se nedařilo a skončil 24. V kategorii žáků H14 jel solidně na 12. místě Lukáš Venhoda. Mezi dorostenkami D17 se za sebou srovnaly na 11. místě Hana Vítková a 12. Štěpánka Hofhanzlová. Ve veteránské kategorii H35 pak putují do Jihlavy hned 2 medaile: 1. Vláďa Srb, 3. Jára Vítek

Nedělní pohárová krátká trať se jela ve stejném prostoru a opět velmi dobře využila zajímavou síť skůtrových stop v jižní části mapy. V mužské elitě zopakoval Milan Venhoda výborné 6. místo, mezi juniory, kteří jeli stejnou trať, skončil Matěj solidně jedenáctý. V H17 se oběma jihlavským závodníkům moc nedařilo a skočili těsně za sebou: 19. Vláďa, 20. Matěj. V H14 zopakoval Lukáš podobné umístění jako den předtím: 13. místo. V D17 jely Hana i Štěpánka opět téměř stejně a skončily za sebou na 15. a 16. místě s rozestupem půl minuty. Ve veteránské kategorii H35 si Vláďa zopakoval vítězství, Jára se posunul o místo vpřed na stříbrnou pozici.

Fotogalerie