Úspěšný štafetový víkend

O víkendu proběhla ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě první letošní trojkombinace. Dva závody Českého poháru štafet a jeden sprint ŽA. Jihlavští závodníci si z těchto závodů odváží mnoho velmi dobrých výsledků. Pojďme se na ně podívat trochu podrobněji.

 

Sobotní sprint se z velké části odehrával v areálu místní nemocnice. Tratě byly poměrně mapově jednoduché, ale jednu nečekanou nástrahu stavitelé tratí přece jen vymysleli. Každá z kategorií měla na své trati alespoň jeden hodně dlouhý postup, což je na sprintu opravdu hodně netradiční varianta. Rozhodoval tedy převážně rychlý běh a byl nutný bezchybný mapový výkon. Nejdříve startovala elitní kategorie mužů. Zde za SJI běžel pouze Mára Prášil, který stále dokáže potrápit nejednoho mladšího závodníka, což opět potvrdil i v Novém Městě. Poté se na trať již vydali závodníci Žebříčku A. Zde jsme měli šest zástupců. Sylva s Haničkou, Kuba Prášil, Vojta, Matěj Vítek a Matěj Venhoda. Nejvíce se dařilo Vojtovi, který doběhl na 7. místě. Za zmínku určitě ještě stojí 17. místo Haničky (z 67 závodnic) a 25. Matěje Vítka (ze 71 závodníků). Nakonec se ještě rozběhl veřejný závod, kde běželo mnoho našich závodníků. Velmi dobře zaběhl Jára, který byl 3. v kategorii H21C1, Péťa Čech, který byl 16. v H21C2 a Alfi, který si doběhl pro třetí místo v H40C.

Sobotní odpoledne patřilo štafetám. Tratě v lese Ochoza v okolí biatlonového areálu byly opět poměrně mapově lehké a rozhodoval tedy opět hlavně rychlý běh. Nejlépe se umístila štafeta H18 – Vojta, Matěj Vítek a z SJH hostující Michal Nouza. Kluci běželi všichni velmi vyrovnaně, a nakonec to stačilo na pěkné 9. místo. Holky v D18 – Sylva, Hanička a hostující Maruška Janošíková z VCB, doběhly na 12. místě. Na to, že jsou všechny tři v této štafetové kategorii ročníkově nejmladší, je tato pozice velmi dobrá. V mužích se dařilo trojici Jára, Péťa, Mára, kteří doběhli ve velké konkurenci na 15. místě. Několik našich žáků běželo pod taktovkou KCTM Vysočina, což pro ně byla jistě velmi cenná štafetová zkušenost.

V neděli se shromaždiště přesunulo asi dva kilometry od Vysočina arény. Tratě byly opět celkem jednoduché, ale pasáže s rozsáhlými bažinami dokázaly mapově potrápit. Stejně jako celý víkend, tak i zde rozhodoval hlavně rychlý běh. Nejlépe se opět umístili kluci v H18, kteří tentokrát byli dokonce na „bramborovém“ 4. místě, jenom 11 sekund za třetím místem. Holky v D18 si také oproti sobotě polepšily a doběhly v hromadném finiši na hezkém 8. místě, jen 9 vteřin za čtvrtým místem. Muži si také polepšili, přesněji o dvě pozice na 13. místo.

Ze závodů odjíždíme s vědomím, že postup na MČR štafet je opravdu reálný a že Jihlava v kategoriích dorostu může letos při troše štěstí bojovat dokonce o nejvyšší příčky. Klasické štafety pokračují až na podzim, tak snad forma do té doby vydrží.

Výběr fotek jihlavských závodníků.

Velká fotogalerie od Vény a od Jirky Čecha (sprint, štafety)