Vrchol domácí sezóny – Mistrovství na klasické trati

Mistrovství na klasické trati je bezesporu vrcholem domácí sezóny. Závod připravil OK Jiskra Nový Bor v lesním prostoru východně od Stráže pod Ralskem. V severní části mapy byl prostor rovinatý s porostovými a terénními detaily, v ostatních částech pak velmi kopcovitý, místy skalní srázy, kameny. Toto rozsáhlé území bylo v minulosti částečně využíváno jako vojenský prostor, ale hlavně bylo zájmovým územím Uranových dolů Hamr, v celém prostoru se nacházela spousta pozůstatků právě po těžbě této rudy.

Ze sobotní kvalifikace se do nedělního A-finále probojovali Terka Čechová, Honza Čech, Honza Bořil, ve veteraniádě pak Zuzka Čechová a Dana Hrstková. Těsně to nevyšlo Vojtovi Vackovi, který pak stejně jako ostatní jihlaváci běžel v neděli některé z nižších finále.

Finálové boje byly ve většině kategorií hodně vyrovnané, rozhodovaly volby postupů a v kopcích fyzička. V D16 se o zlato celou trať přetahovaly dvě závodnice, Tereza Čechová byla v cíli o 8 vteřin dříve a vybojovala zlatou medaili. H18 byl Honza Čech pátý (ztráta pouze 1:18) a Honza Bořil 16. Mezi veterány si Zuzka doběhla pro 8. místo a Dana pro 5. příčku.

Na stránce závodů jsou kromě výsledků i mapy finále mistrovských kategorií a gps záznam vybraných závodníků z kategorie mužů a žen.

Mistrovství bylo také posledním závodem Žebříčku A (INOV-8 CUP).

V D16 celkově zvítězila Terka Čechová (stejně jako v mistrovském závodě těsně před Bárou Vyhnálkovou)

V H18 jsme měli zástupců hned několik a nevedli si vůbec špatně: 2. Honza Čech, 15. Honza Bořil, 20. Dominik Frýba, 24. Vojta Vacek (všichni získali A licenci i pro příští rok)