Mistrovství ČR družstev zakončilo MTBO sezónu

Před závěrečným Mistrovstvím ČR družstev se o uplynulém víkendu konaly ještě poslední dva individuální závody Českého poháru MTBO. A dalo by se zjednodušeně říci že přinesly stříbrnou radost jak v mužích tak i v ženách.

V dopoledním závodu ve sprintu byli Lauič i René shodně druzí v elitě. A protože se bojovalo o nominaci do družstva tak se snažili i ostatní jihlaváci v jiných kategoriích. v H21B byl o malý kousek lepší Piko (2. místo) než Pavča (4. místo), mezi veterány v H40 Long skončil Véna na 8. místě.

Odpolední middle, který byl posledním individuálním závodem sezóny, opět přinesl umístění na bedně: Honza zopakoval v elitě skvělé 2. místo, Renča si o jeden stupínek pohoršila na 3. místo. V H21B vyhrál Piko, Pavča byl pátý, 14. místo bral Jirka S. Kafu zvítězil v H21C. A mezi veterány dojel Véna opět v první desítce na 9. místě.

A mohlo dojít ke konečnému zúčtování Českého poháru 2014: díky skvělým výkonům hlavně v podzimní části sezóny se na stříbrnou příčku mezi muži vyšvihl Honza Lauerman, v ženách na suverénní Martinku Tichovskou nikdo nestačil (vyhrála 11 závodů ČP) ale pozici české dvojky uhájila Renata Paulíčková.

Velkého a příjemného (ale zaslouženého) překvapení jsme se dočkali v kategorii H21B, kterou celkově vyhrál Tomáš Plíhal a příští rok tak bude jezdit „áčka“. Ostatní jihlaváci většinou neabsolvovali plný počet závodů a tak jejich umístění v žebříčku na Top10 nestačilo.

Na start nedělního prestižního M ČR družstev (3 muži + 2 ženy) se postavilo 46 týmů. Jihlavskému týmu chyběla druhá žena a naopak přebývali muži a tak došlo na „obchod s bílým masem“. Opačný problém totiž měl tým Šumperka a tak došlo k vzájemné výměně. Na první úsek tedy odstartoval Piko za jihlavský tým a Pavča za šumperský. Že rozhodnutí o nominaci do té které štafety bylo na vážkách dokázal Pavča tím, že přijel minutu před Pikem (i když farsty mohly být mírně rozdílné). Dana Králová (Šumperk) na druhém úseku ztratila ale pak už jsme se jen zlepšovali – Véna posunul tým na 23. místo, René nejlepším časem na úseku na 18. místo a Lauič na konečné 11. místo