Vrchol sezóny přímo ve Vizovicích

O víkendu 22.-23.9.2007 proběhlo ve Vizovicích MČR na klasické trati, všeobecně uznávaný vrchol sezóny v českých luzích a hájích.

Byla to pořadatelská generálka před mistrovstvím světa, které v roce 2008 hostí Olomouc a i díky tomu bylo vše výborně připraveno – závod přinesl také několik drobných novinek (např. měření času na desetiny vteřiny pomoci startovaci branky a fotobuňky v cíli). Účast byla velmi dobrá, kromě české špičky také výborní závodníci ze Slovenska a Maďarska.Terén byl typicky valašský – kopce, hluboká údolí, relativně málo detailů a hodně cest, místy také nepříjemný podrost. Tratě sobotního semifinále překvapily svou délkou, časy vítězů byly hodně pod směrnými, nebyly skoro žádné volby postupů a tak rozhodla fyzička, ale také několik kontrol těžších na dohledávku. Do finále A nás postoupilo opravdu málo, když překvapil především Lauič, který vynechal kontrolu a tuíž musel v neděli brzo vstávat. Takže jen Klára, Bára a Mára do áčka, Véna a Kadlo do béčka a ostatní do dalších finlálových rozběhů. Ve veteránských kategoriích běžela dobře Zuzka Čechová, když jí áčko uteklo o půl minuty a také Zdeněk Boudný, který v H70 postoupil do áčka. Odpolední výlet na rozhlednu spolu s krásným počasím nám umožnil prohlédnout závodní prostor z ptačí perspektivy.

V neděli nás opět přivítalo slunečné počasí a již od brzkých ranních hodin probíhal závod pro finalisty B,C, D. Finále A bylo nešťastně naplánováno až po doběhu většiny ostatních závodníků a vzhledem k startovním intervalům se táhlo hodně dlouho, takže při doběhu posledních áčkařů už bylo na shromaždišti podstatně méně lidí. Také slavná karanténa se vyznačovala tím, že tam byl perfektně slyšet spíkr, takže na start čekající závodníci měli přehled o mezičasech soupeřů… Tratě byly tentokrát nataženy téměř po celém, opravdu rozhlehlém zmapovaném prostoru Spleteného vrchu a opět se vyznačovaly tím, že byly kratší, než by měly být (ještě že :-)) Výborně zaběhla Klárka, její páté místo v D16 je úspěch, Mára v mužské elitě doběhl dvanáctý. V ženské elitě Bára nemohla být spokojená se svým výkonem, který stačil jen na patnácté místo. Dobře běželi ve veteránských kategoriích Zdeněk Boudný, třetí v H70 a Zuzka, která skončila celkově jedenáctá.

Výsledky ostatních a další informace o závodě najdete na stránkách MČR2007