Zas je tu jaro je tu…

Zazvonil zvonec a letošní podivné (ne)zimy je konec. A tím končí i naše zimní příprava v tělocvičně. Zatímco starší skupina během zimy zapracovala především na zlepšení fyzické kondice, mladší děti se povětšinou teprve seznamovaly s naprostými základy našeho sportu.

Tato skupina se oproti loňskému roku zase poněkud omladila a hlavně výrazně rozšířila. Účast se běžně pohybovala mezi 15 – 19 dětmi. Malá tělocvična tak občas doslova praskala ve švech a zdi se otřásaly (většinou radostným) dětským křikem. Děti se postupně učily různé hry (jednoznačně nejoblíbenější je „na shnilé rajče“), mapové značky, základy teorie OB a zúčastnily se také 3 tělocvičných „minizávůdků“. Ale co si budeme nalhávat, v tělocvičně se ještě nikdo nikdy OB nenaučil, takže bude potřeba navázat i následnými venkovními tréninky.

První letošní středeční mapový trénink proběhl za krásného počasí v neokoukaném terénu mezi Smrčnou a Zbornou. A účast byla více než potěšitelná. Množství aut, dětí a rodičů připomínalo spíše menší oblastní závod než trénink. Tak snad taková účast vydrží i v příštích týdnech. Stavitel Jirka Suchý odvedl kvalitní práci (ostatně jako vždycky), takže kdo přišel a běžel, tak určitě neprohloupil.

-Ory-