Netradiční Čeřínek

Minulý víkend proběhlo první letošní soustředění dětí a mládeže na Čeřínku. A že se tam letos děly věci… Naprostým šokem bylo především počasí. Tradiční zimu, mráz, sníh nebo déšť vystřídalo sluníčko, jasně modrá obloha a teplo jaké nikdo z nás na jarním Čeřínku nepamatuje. V pátek proběhla úvodní seznamovací hra, při které se děti rozdělily na 7 družstev a během podvečerní vycházky s mapou našly opravdové zlaté dukáty, které jim večer posloužily jako platidlo pro nákup materiálu pro stavbu lodiček. A ty se všem opravdu povedly!!!

Druhý večer jsme je společně vyrazili pouštět na nedaleký rybník a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Černočerná tma, ticho, tisíce hvězd na jasném nebi a po vodě plave 7 lodiček s rozsvícenými svíčkami na palubách. Prostě romantika největší!

Ale nebylo to samozřejmě jenom o lodičkách – hlavně se tvrdě trénovalo. Mladší děti a začátečníci běhaly v sobotu dopoledne krátké okruhy a odpoledne si zkusily žravý scorelauf, ti zkušenější se potrápily na shlucích kontrol a paměťáku na velmi výrazně pozměněné mapě, večer pak patřil čelovkám a bludišti. Tréninkovým vrcholem pak byly nedělní štafety s neobvyklým modelem – 5 členů každého družstva mělo k dispozici 3 mapy se zákresem všech kontrol a ty sloužily jako předávací kolík. Po dvou kontrolách se všichni snažili nasbírat, v limitu 120 minut, co nejvíce kontrol z celkového počtu. Z velké části to byla i šachová partie vedoucích družstev, na jejichž bedrech ležela taktika a koordinace celého družstva. Podtrženo, sečteno – toto soustředění bych zařadil mezi jedno z nejvydařenějších, kterých jsem se kdy osobně zúčastnil. Takže doufám, že se všemi, kterým se tam alespoň trochu líbilo se setkáme i při dalších letošních soustředěních – v létě ve Smrčné nad Sázavou a na podzim zase tady na Čeřínku.

Kompletní fotogalerie z Čeřínku je tady

-Ory-