3 dny na Sedmihoří.

Minulý rok jsem si „áčka“ pořádaná v těchto terénech nechal nějakým nedopatřením utéct a později jsem toho litoval. Všichni totiž závody jenom chválili – jak terén, tak pořadatelský přístup. Takže podruhé už jsem chybu opakovat nechtěl a vyrazili jsme na první letošní vícedenní závody.

Musím říci, že jsem svého rozhodnutí podstoupit tuto dlouhou cestu opravdu nelitoval. Terén byl opravdu velice pěkný – převážně borové lesy, velké shluky balvanů, místy skalky, bažinky, kopce „tak akorát“. Tratě byly pěkné, mapy přesné a zázemí na veliké louce uprostřed lesa naprosto dokonalé. Navíc nám přálo i počasí, účast přes 900 lidí – prostě pravé letní „vícedenky“.

Z Jihlavy tuto dalekou cestu podstoupila nevelká výprava, ale o to víc byla vidět. Vlastně nevím o nikom, kdo by se nevešel do první desítky ve své kategorii. Na „bednu“ se ve svých kategoriích podívala Terka (1. místo v D18), „staronová“ hvězda Jára (1. v H40), Bořek (2. v H18), Zuzka (2. D45), Péťa (3. v H14) a Vojta (3. v H10). Plný pytel brambor přivezl Pifi za 4. místo v H21K. Výsledky, fotogalerie a vše ostatní je na adrese: http://lpm.zcu.cz/za2013/

Naše část výpravy si navíc užila pobyt na samotě hluboko v opuštěném Českém lese, každý večer ohýnek, výlety po okolí, báječné dortíky v restauraci Na Pleši, nějaké kešky – prostě pěkný výlet.

O „vypečeném“ pobytu v kempu, koupání v nedalekém rybníce, „půlčíkových štafetách“ (zajímavá náhrada za pivní štafety) už bude muset poreferovat zase někdo jiných, neboť o těchto atrakcích vím spíše jenom z doslechu.

Vícedenní závody pokračují každý víkend během celých prázdnin, tak určitě také někam vyjeďte a poznejte nové terény a porovnejte se zase s jinými soupeři.