Mistrovství ČR ve sprintu a štafetách

V sobotu se v Jilemnici rozdávaly letos první mistrovské medaile v LOB a to ve sprintu a štafetách. Dopoledne byl na programu sprint, ve kterém jsme získali jednu medaili v kategorii D21 – 1. Bára Chudíková (10.Renata Paulíčková, 20.Tereza Kafková), v kategorii H21 byl Milan Venhoda 4. (Honza Lauerman i Vašek Kafka si tentokrát za své jméno připsali neoblíbenou zkratku disk). V nemistrovské kategorii H14 si pro prvenství dojel Matěj Kafka.

Odpoledne byly na programu štafety. Muži (Vašek Kafka, Milan Venhoda, Honza Lauerman) dojeli na 8 místě (Honza na třetím úseku prošlápnul lyži a tím se kluci připravili o lepší umístění). Ženskou štafetu (Terka Kafková, Renča Paulíčková, Bára Chudíková) připravila o bronzovou medaili na třetím úseku Bára, které v závěru v boji o medaili orazila špatnou kontrolu a štafeta tak byla diskvalifikována.

Zobrazit celý článek >>

Český pohár LOB zahájili jihlaváci na stupních vítězů

mapa LOB

Český pohár LOB zahájil o víkendu dvěma závody v Nové Vsi u Rýmařova. Sněhu bylo opravdu dostatečné množství, pořadatelé z SK Vrbno pod Pradědem připravili hustou síť stop velmi dobře a tak se jednalo o opravdu povedené závody.

V sobotní krátké trati stáli všichni jihlaváci na stupních vítězů (kromě Milana Venhody, který byl v elitě „až čtvrtý“). Bára Chudíková i Honza Lauerman byli v elitě shodně třetí, za zmínku stojí určitě i vítězství Terky Kafkové v kategorii D21.

Přes noc napadla hromada sněhu, takže s tím měli pořadatelé spoustu práce ale zvládli to na výbornou.

V nedělní klasice všechny (i sebe) překvapil Milan Venhoda, který s přehledem vyhrál a tak na Honzu L. zbylo v elitě zase jen třetí místo. Bára zůstala tentokrát za stupni vítězů na 4. místě. Parádní výkon zopakovala Terka, která nakonec dojela na 2. místě v D21.

Zobrazit celý článek >>

Závěr sezony MTBO ve Slatiňanech

Zřejmě poslední teplý a slunečný víkend v dlouhé řadě by také posledním v letošní dlouhé MTBO sezóně. Dva závody Českého poháru (sprint a middle) i Mistrovství ČR družstev se jelo ve Slatiňanech. Výsledky individuálních závodů byly takříkajíc standartní – Bára a René na bedně v elitě, Pifi a Véna v první desítce v H21A a další solidní umístění.

Po posledním individuálním závodě bylo také vyhlášeno konečné pořadí Českého poháru 2011: D21E: 2. Renata Paulíčková, 3. Bára Chudíková, H21E: 15. Jan Lauerman, H21A: 1. Michal Prošek.

Dramatický průběh mělo nedělní Mistrovství ČR družstev (3 muži, 2 ženy) s 37 týmy na startu.

Zobrazit celý článek >>

Bára a Renata na Mistrovství světa MTBO

V týdnu od 22.8. se v okolí italského města Vicenza v provincii Veneto koná Mistrovství světa v MTBO. V týmu české reprezentace závodí i Renata Paulíčková a Bára Chudíková.

Ve finále náročné klasiky se našim příliš nedařilo, nejlepší z českých žen dojela Bára na 22. místě.

Ve čtvtek se jel závod na krátké trati, ve kterém se českým barvám dařilo o moc lépe. Renata vybojovala 12. místo, zhruba 4 minuty za medailí, Bára dojela na 43.místě.

Páteční štafety se pro české trio ve složení Chudíková, Tichovská a Paulíčková nevyvíjely dobře, ale i pro ostatní týmy to byl závod plný překvapení a zvratů. česká štafeta nakonec dojela na 8. místě se ztrátou 11 minut na vítězné Švýcarky.

Sobotní sprint uzavřel týdení program MS. Ve velmi vyrovnaním závodě uspěla Renata 9. místo – minuta ztráty na vítězku. O 2 minuty více pak ztratila Bára na 24. místě.

Zobrazit celý článek >>

Světový pohár MTBO – René na bedně

obrazek Letošní ročník Světového poháru (a souběžně také Českého poháru) byl stejně jako loni zahájen v Maďarsku nedaleko Balatonu. A skvěle zde vstoupila do sezóny Renča Paulíčková: 12. ve sprintu, 3. na krátké trati a 4. na klasice.

SP jeli i Bára Chudíková (17. na krátké trati, 14. na klasice) a Honza Lauerman.

Souběžně probíhaly i závody Českého poháru (a také Maďarského a Slovenského poháru). Z mnoha pěkných výsledků stojí za zmínku 4 jihlaváci v první šestce v kategorii H21A v nedělní klasice.

Zobrazit celý článek >>