Béčkařská sezóna se rozběhla

O víkendu 10. – 11. 5. 2014 proběhly ve Starém Městě pod Landštejnem první dva závody letošního seriálu žebříčku B – Čechy. Do soutěže je letos přihlášeno 11 závodníků SJI, kterým se dařilo se střídavými výsledky.

V sobotu se bojovalo za krásného počasí na klasické trati. Závodníci soupeřili nejen mezi sebou, ale i s volbami postupů a někdy ne příliš ideálně zpracovanou mapou.

Nejlepšího výsledku dosáhla na trati D50B veteránská stálice Dana Hrstková, která skončila druhá. Na pěkná umístění dosáhli i někteří další – Fanda Koumar byl v H20B pátý a v D16B pak Týna Petráčková třináctá a Anička Vacková patnáctá. Výsledky ostatních najdete na webu závodu.

V neděli se změnil nejen charakter terénu, ve kterém se běželo na krátké trati, ale bohužel i počasí – ochladilo se a skoro celý závod pršelo. Kdo se nenechal nachytat v úvodní pasáži závodu a dostal se rychle do mapy, měl po starostech, i když tratě nedávaly šanci vydechnout hlavně po běžecké stránce. Přesto se chyby udělat daly, jak se o tom někteří přesvědčili na vlastní kůži.

Proto patrně nepřekvapí, že s nadhledem sobě vlastním zopakovala v D50B Dana Hrstková své druhé místo. Fanda Koumar se posunul v H20B na čtvrtou příčku a trať tentokrát sedla v D16B i Aničce Vackové, která doběhla na pěkném pátém místě. Výsledky ostatních opět najdete na webu závodu.

Velmi povzbudivě vypadají i průběžná umístění našich závodníků v žebříčku, snad jen s výjimkou Péti Čecha, kterému se příliš první béčkový víkend nevydařil. Průběžně je tedy ve své kategorii Dana 2., Anička 3., Fanda 5., Týna 11., AP 12., Milan 13., Bořek sen. 14. a Péťa 31. Zbývající přihlášení zatím do závodů ŽBČ nezasáhli. Béčkový žebříček bude pokračovat dalšími dvěma závody již tento víkend v Ralsku – Rokyté.

Poznámka Alfiho: Ory připravuje reportáž z prestižního fotbalového utkání OK Jihlava x OB Chrast, které skončilo s překvapivým výsledkem 6:1, máte se na co těšit.