Mistrovský sprint ve Znojmě

Ve sváteční čtvrtek 8.5. se běželo v centru Znojma Mistrovství ČR ve sprintu. Pořadatelé připravili velmi náročný závod jak po mapové tak po fyzické stránce – spleť cestiček a uliček ve svahu mezi historickým centrem a řekou Dyje prověřila pečlivé čtení mapy, snadnější byla až závěrečná část trati kolem náměstí (kde byl cíl). Jediným negativem pak byla velmi dlouhá (a dle mého názoru i zbytečná) karanténa hlavních kategorií.

Terka Čechová patřila mezi favoritky v kategorii D16 a tuto roli splnila beze zbytku ziskem mistrovského titulu.

V kategorii H18 jsme měli několik závodníků, bronzovou medaili získal Honza Čech se ztrátou 9 vteřin na vítěze, velmi dobře běželi i další jihlaváci: 10. Honza Bořil, 16. Dominik Frýba.

V ostatních kategoriích určitě stojí za zmínku 4. místo Péti Čecha v H14.

Ve veteraniádě jsme tentokráte žádnou medaili nezískali, nejblíže k ní měla Zuzka Čechová – 4. místo v D45. Milan Venhoda (H40) na dlouhém postupu velmi chyboval, málem vběhl do zakázaného prostoru (ještě že ho rodina Hrstkova zadržela a obrátila na správnou cestu :-) ) takže na lepší než 11. místo už nemohl pomýšlet. I rychle běžící Vláďa Srb v H35 se v těžkém závodu nevyvaroval chyb (také jako Véna hlavně na dlouhém postupu) a doběhl na 17. místě.

Kompletní výsledky závodníků SJI

Na stránkách závodů jsou k dispozici mapy s tratěmi hlavních kategorií.