Letošní sezóna LOBů se díky malé sněhové nadílce několikrát odkládala, ale nakonec byla kromě jednoho závodu kompletní. Všechny závody měly velmi slušnou účast (200–300 závodníků a překvapivě hodně v mládežnických kategoriích). Účast jihlavských závodníků byla letos slabší co do počtu, ale rozhodně ne co do kvalitních výsledků. Prvním závodem sezóny bylo rovnou M ČR na klasické trati ve Vysokém nad Jizerou, kde Honza Lauerman získal bronz. Na dalších dvou pohárových závodech o tomtéž víkendu ve stejném místě získal v elitě 4. a 5. místo.
O týden později pořádal další velmi povedené kolo Českého poháru ve Studenci místní oddíl. A mužskou elitu na klasické trati ovládli jihlaváci: 1. Honza Lauerman, 2. Milan Venhoda.
Poslední závody letošního ročníku Českého poháru proběhly o víkendu v Holzhau – německé části Krušných hor jen pár metrů od českých hranic. Současně se jednalo o Mistrovství Německa. Výborné sněhové podmínky, hustá síť dobře upravených stop (většinou připravených rolbou) a tratě s mnoha volbami, to vše tvořilo dobrý základ pro spokojenost závodníků.