Krátce na Lipnici: Mára v TV, Dana na bedně

obrazek V lesích v okolí Lipnice nad Sázavou proběhlo Mistrovství ČR na krátké trati. Exkluzivní terén mezi zatopenými lomy se spoustou kamenů a skalek po celém lese přilákal více než 1600 závodníků. A kdo přijel určitě nelitoval. Perfektní zázemí centra závodu, pěkné a náročné tratě, výborná atmosféra. K té určitě přispěla i velkoplošná obrazovka na shromaždišti, na které se v neděli promítal přímý televizní přenos, který zajišťovala z lesa i z cíle Česká televize.

Zobrazit celý článek >>

Úspěšně na mapě Peklo

Úspěšně na mapě Peklo – nejen příznivé počasí, ale hlavně perfektní organizace byla důvodem k naprosté spojenosti více než pěti stovek závodníků. obrazek Takto bychom si mohli pochválit uspořádání Mistrovství ČR v nočním OB a návazného Českého poháru štafet. Nicméně to za nás udělala jihlavská Jiskra už v květnu 1982. Zkrátka některé věci se nemění… ;-)

Vše o závodech najdete na webu závodu – mapy, výsledky, gps tracking, hromady fotek od několika fotografů,…

Zobrazit celý článek >>

Juniorské MS ve švýcarském Engadinu

obrazek

Na juniorském Mistrovství světa máme z oddílu dva zástupce: Terku a Honzu Č. JMS probíhá tento týden v nádherném prostředí švýcarského údolí Engadin, nicméně nezávodí se jen v údolí ale i ve vysokých nadmořských výškách v horském terénu. Přihlášeno je 148 juniorek a 174 juniorů.

Úvodním závodem byl nedělní sprint, který se běžel ve městě Scuol, orientačně zajímavé tratě vedly městskou zástavbou (moderní i stará část města s úzkými uličkami) a městskými parky, měly velké převýšení. Výborně běžela Tereza – 16. místo, Honza byl bohužel disk kvůli chybějící kontrole.

Mapa s tratí juniorek

Zobrazit celý článek >>

Österreichische Meisterschaft in OL

Zatímco minulý týden větší část oddílu zápolila na štafetách a sprintu v okolí Brna, tak skupinka jihlavských veteránů ve složení Véna, Pifi, Jára, Ory a náš kamarád Abík se vydala na závody do sousedního Rakouska, kde se konalo jedno z řady rakouských mistrovství v OB (v Rakousku totiž mají mistrovství rozdělená jednak podle délky tratí, ale i podle věkových kategorií). Závody se konaly zhruba 60 km od českých hranic, jižně od Zwettlu, v městečku Gutenbrunn. Podobný závod v Rakousku jsme navštívili již před dvěma lety poblíž Litschau a tehdy jsme se vrátili s velice pěknými zážitky a tak jsme neodolali vábení nedalekých zahraničních závodů ani tentokrát.

Zobrazit celý článek >>

Mistrovství na klasice: 2 x zlato

obrazek Letošní Mistrovství ČR na klasické trati připravil šumperský klub KSU v náročném horském terénu Jeseníků. Kousek od sedla Skřítek, přímo pod masivem Pradědu (ale od sedla na druhou stranu). Ti kdo měli štěstí (a dostali se se svými postupy až na hřeben) a odvahu (se při běhu také rozhlédnout) se mohli pokochat nádhernými výhledy. Jinak ale bylo potřeba se pořádně koukat pod nohy (protože v horském lese je klacků hodně) a samozřejmě do mapy (tratě byly ve většině kategorií velmi zajímavé a náročné).

V sobotu se do mapy dobře dívali a nohy rychle zvedali = tudíž postoupili do finále A tito borci a borkyně: Terka (D18), Zuzka (D45), Dana (D55), Matýsek (H16), Bořek (H18), Honza (H20), Mára (H21) a Véna (H40). U některých se to tak nějak automaticky předpokládalo, někteří velmi mile překvapili.

Zobrazit celý článek >>

Trojzávod Českého poháru pořádáme již příští víkend

obrazek Již o příštím víkendu 12.-13.9. pořádáme trojzávod Českého poháru – 2 x štafety v Řásné a k tomu sprint v Telči. Na každý ze závodů je přihlášeno více než 1.100 závodníků. Vzhledem k náročnosti pořádání (hlavně v sobotu, kdy dochází k přesunu z dopolední akce v Řásné na odpolední do Telče) počítáme pochopitelně s pomocí všech členů klubu. Sprint v Telči je kromě Českého poháru také součástí Světového rankingu (WRE).

Zobrazit celý článek >>